fot. UAE-Team Emirates

Najlepszy kolarz w historii – Eddy Merckx, to postać do której bardzo często porównuje się wschodzące gwiazdy kolarstwa. Sam „Kanibal” często odnosi się do tych zestawień w sposób negatywny, lecz w przypadku Tadeja Pogačara wygląda to zupełnie inaczej.

W rozmowie z włoskim dziennikiem sportowym La Gazzetta dello Sport, Eddy docenia Słoweńca, wypowiadając takie słowa:

Ciężko znaleźć odpowiednie słowa, by opisać to co robi ten młody chłopak. Nigdy nie lubiłem tych wszystkich porównań, po prostu cieszę się, że byłem najlepszy w swoim pokoleniu, ale Pogačar jest wielkim mistrzem. Jest spektakularny, budzi grozę, to niesamowite do czego jest zdolny. Tendencja się zmieniła i teraz triumfować zaczynają coraz młodsi, ale to co robi Tadej jest wyjątkowe, już teraz jest jedną z wielkich postaci kolarstwa. Zawsze, gdy startuje wiesz, że jedzie aby wygrać. Pogačar czyni kolarstwo jeszcze lepszym, jeszcze popularniejszym.

Merckx zapytany o to, czy był zaskoczony z jak daleka próbę ataku podjął Słoweniec odpowiedział tak:

Nie, on nigdy nie popełnia taktycznych błędów. Jeśli dokonuje jakiegoś ruchu to tylko wtedy, gdy jest przekonany, że może on się powieść. To rzadka cecha, którą mają tylko najlepsi.

Ostatnie pytanie tyczyło się szans Tadeja na triumf w Mediolan-San Remo. Legendarny Belg na pytanie czy Pogačar może wygrać odparł:

Dlaczego nie? Z pewnością może odjechać samotnie na Poggio i nie dać się złapać do samej mety.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments