Lonneke Uneken (Team SD Worx) wygrała drugi etap holenderskiego wyścigu. Liderką pozostała Ellen van Dijk (Trek – Segafredo).

Drugi etap EasyToys Bloeizone Fryslân Tour prowadził z Eastermar do Bakkeveen i liczył 135 kilometrów. Trasa była płaska i faworyzowała sprinterki.

W pierwszą ucieczkę zabrała się Sanne Bouwmeester (GT Krush Tunap Pro Cycling). Jej maksymalna przewaga wyniosła minutę, ale została ona doścignięta już po trzydziestu kilometrach.

W połowie dystansu peleton podzielił się na dwie grupy, ale taka sytuacja nie trwała zbyt długo. Jednak tempo spowodowało, że kilka zawodniczek odpadło z czołówki.

Kolejne podkręcenie tempa spowodowało, że peleton znowu się podzielił, a dystans między grupami na 30 kilometrów przed metą wynosił minutę. Po kilku chwilach wszystko ponownie się zjechało.

22 kilometry przed metą na samotny atak zdecydowała się Anastasiya Kolesava (Stade Rochelais Charente-Maritime). Akcja młodej zawodniczki trwała dziesięć kilometrów.

O zwycięstwie ostatecznie zadecydował finisz z wyselekcjonowanej grupy. Najszybsza okazała się Lonneke Uneken (Team SD Worx). Kolejne miejsca zajęły Chloe Hosking (Trek-Segafredo) i Alice Barnes (Canyon//SRAM Racing).

 

Poprzedni artykułMichał Kamiński: „Jedz rukolę, będziesz szybki” [wywiad]
Następny artykułStrade Bianche 2022: Tiesj Benoot liderem Jumbo-Visma pod nieobecność Dumoulina
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments