Ellen van Dijk (Trek – Segafredo) wygrała jazdę indywidualną na czas otwierającą rywalizację w EasyToys Bloeizone Fryslân Tour.
Pierwszy etap wyścigu wcześniej znanego jako Healthy Ageing Tour liczył niewiele ponad 14 kilometrów. Była to „czasówka” na płaskiej trasie wokół Surhuistervee.
Niestety nie obyło się bez niebezpiecznych sytuacji. Mimo, że trasa według organizatorów była zamknięta pojawiły się na niej „cywilne” samochody. Na szczęście obyło się bez wypadków i nie wypaczyło to także w żaden sposób rywalizacji.
Najlepszy czas wykręciła Ellen van Dijk (Trek – Segafredo) – 18’34”. Siedem sekund straciła do niej Riejanne Markus (Team Jumbo-Visma), a trzecie miejsce wywalczyła Marlen Reusser (Team SD Worx) – 18’59”.
Wyścig od tego roku nazywa się inaczej, ponieważ zmienił się główny, tytularny sponsor. W związku z tym zmieniły się także nagrody po etapie. Podzieliła się nimi zwyciężczyni w swoich mediach społecznościowych. Cała sytuacja wyglądała dość zabawnie.
Prizes in women’s cycling are improving 😅. You can leave tips on how to use it in the comments😂 pic.twitter.com/Fh23MVG4vv
— Ellen van Dijk (@ellenvdijk) March 3, 2022