fot. UCI

Organizatorzy tegorocznych mistrzostw świata Wollongong 2022 wystosowali komunikat, w którym informują, że na ten moment nie wyobrażają sobie udziału sportowców z Rosji i Białorusi w ich imprezie.

W odpowiedzi na rosyjską, militarną inwazję na Ukrainę, zarówno Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl), jak i Australijski Komitet Olimpijski (AOC) w ciągu ostatnich 24 godzin wezwały międzynarodowe federacje sportowe do wykluczenia rosyjskich i białoruskich sportowców. Odpowiedzieli na to organizatorzy mistrzostw świata w kolarstwie szosowym.

AusCycling poparło tą decyzje, a władze poinformowały, że na tym etapie żadne rosyjskie ani białoruskie drużyny narodowe nie będą mogły wziąć udziału w szosowych mistrzostwach świata, które odbędą się we wrześniu w Wollongong. UCI musi jeszcze zareagować na decyzję MKOl i orzec w sprawie przyszłości rosyjskiego zespołu Gazprom-RusVelo i innych rosyjskich sportowców. Patrząc jednak na ich komunikat sprzed kilku dni sprawy wydają się być przesądzone.

Wszyscy chcemy pokoju i natychmiastowego wycofania się Rosji z Ukrainy. Wzywamy związki sportowe, aby nie zapraszał drużyn, sportowców i urzędników z Rosji i Białorusi, by wycofali wszelkie zaproszenia, które mogły zostać wydane oraz aby wycofywali australijskich sportowców i urzędników z wszelkich wydarzeń sportowych, w których mogą uczestniczyć rosyjscy i białoruscy sportowcy i działacze

— powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny AOC Matt Carrol.

Mistrzostwa Świata w Wollongong zaplanowane na dni 18-25 września to pierwsza międzynarodowa impreza kolarska szosowa zaplanowana w Australii od stycznia 2020 roku, a to wszystko w związku z zamkniętymi granicami podczas pandemii COVID-19, co doprowadziło do odwołania zarówno Tour Down Under, jak i Cadel Evans Great Ocean Road Race przez dwa lata z rzędu.

Poprzedni artykułIsrael – Premier Tech z najwyższą średnią wieku w historii World Touru
Następny artykułLe Samyn 2022: Zapowiedź wyścigu
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Trynidada
Trynidada

żal mi zwykłych ludzi i sportowców

four40
four40

Mi też żal ale Ukraińców.