fot. Quick-Step Alpha Vinyl

Zwycięzca ubiegłorocznej edycji Ronde van Vlaanderen Kasper Asgreen poprowadzi drużynę Quick-Step Alpha Vinyl w wyścigu Omloop Het Nieuwsblad, zaś Fabio Jakobsen będzie liderem dzień później, podczas Kuurne-Bruksela-Kuurne. Jednak „Wataha” jak zwykle będzie dysponowała na tyle silnym składem w obu wyścigach, że w razie potrzeby bez problemu opracuje plan B.  

Wyścigi Omloop Het Nieuwsblad oraz Kuurne-Bruksela-Kuurne odbędą się odpowiednio 26 i 27 lutego, już tradycyjnie inaugurując sezon wyczekiwanych przez wszystkich kibiców klasyków. Zresztą Omloop jest pierwszym wyścigiem jednodniowym World Tour w sezonie.

Dla Asgreena będzie to trzeci z rzędu start w Omloop i chociaż jego najlepszą lokatą w tym wyścigu jest 35. miejsce, to w roli lidera został obsadzony dzięki wspaniałemu zwycięstwu w Ronde van Vlaanderen w ubiegłym roku.

Z kolei Fabio Jakobsen ma przed sobą dopiero drugi start w Kuurne, a poprzednio zajął dobre jak na debiut czwarte miejsce. Holender od początku sezonu jest w dobrej formie, która pozwoliła mu odnieść już cztery zwycięstwa.

–  W związku z tym, że jesteśmy belgijską drużyną, otwierający sezon klasyków weekend zawsze jest dla nas bardzo ekscytujący. Kolarze nie mogą się już doczekać tych startów, zwłaszcza że jest to dla nich prawdziwy sprawdzian formy. Mamy wielu dobrych zawodników – Kaspera, Yvesa, Floriana oraz Zdenka. Jeśli zaś chodzi o Josefa [Černego], to chodzi o to, aby zdobył więcej doświadczenia w tego typu wyścigach. Ponadto dysponuje wielką mocą. Zresztą podobnie jak Bert [Van Lerberghe], który może wyprowadzić swoich liderów na dobre pozycje w kluczowych momentach

– powiedział Tom Steels, dyrektor sportowy w drużynie Quick-Step Alpha Vinyl.

Pełny skład drużyny Quick-Step Alpha Vinyl na Omloop Het Niewusblad 2022:

Kasper Asgreen (DEN)
Josef Cerny (CZE)
Iljo Keisse (BEL)
Yves Lampaert (BEL)
Florian Sénéchal (FRA)
Zdenek Stybar (CZE)
Bert Van Lerberghe (BEL)

Pełny skład drużyny Quick-Step Alpha Vinyl na Kuurne-Bruksela-Kuurne 2022: 

Fabio Jakobsen (NED)
Iljo Keisse (BEL)
Yves Lampaert (BEL)
Florian Sénéchal (FRA)
Jannik Steimle (GER)
Zdenek Stybar (CZE)
Bert Van Lerberghe (BEL)

Jutro, tj. w czwartek 24 lutego będziemy brali udział w konferencji prasowej drużyny Quick-Step Alpha Vinyl, w której wezmą udział zarówno Asgreen, jak i Jakobsen.