fot. Zwift Polska

19 lutego rozegrany został wyścig o nieoficjalne mistrzostwo Polski kobiet w ekolarstwie oraz eliminacyjna rywalizacja panów, która pozwoliła wyłonić dziesiątkę zawodników, którzy powalczą o tytuł 5 marca podczas wielkiego finału rozgrywanego na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. 

Wyścig pań rozgrywał się na trasie Innsbruckring KOM, mierzącej 37 kilometrów oraz zawierającej 656 metrów przewyższenia. Finisz na wzniesieniu okazał się kluczowy dla ostatecznych rozstrzygnięcia. Najlepsza okazała się Agata Flis, druga na mecie ze stratą 2 minut oraz 18 sekund zameldowała się Zuzanna Kielak, trzecią lokatę, 3 minuty i 29 sekund za triumfatorką, zajęła Małgorzata Ejchart.

Pełne wyniki wyścigu pań dostępne są TUTAJ

fot. Zwiftinsider

Kwalifikacyjna rywalizacja mężczyzn rozegrana została na tej samej trasie, lecz w innym, specyficznym formacie. Zawodnicy klasyfikowani byli zgodnie z sumą punktów uzyskanych na premiach rozmieszczonych na dystansie oraz zdobytych na finiszu. Kreskę jako pierwszy przekroczył Michał Kamiński, lecz najlepszym w całym wydarzeniu okazał się Maciej Mendakiewicz. Naturalnie obaj panowie awansowali do warszawskiego finału. Poza nimi sztuki tej dokonali: Michał Bogdziewicz, Piotr Truszczyński, Paweł Kalita, Kacper Skalski, Michał Jakieła, Paweł Baran, Dawid Zakrzewski oraz Jan Czapliński.

Pełne wyniki wyścigu panów dostępne są TUTAJ

Finał na stadionie PGE Narodowym odbędzie się w sobotę 5 marca. Organizatorzy zapewniają zawodnikom te same trenażery oraz wiele więcej atrakcji, o których więcej pisaliśmy tutaj. Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki za dalszy rozwój tej nowej kolarskiej dyscypliny!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments