Szósta odsłona Zwift Racing League była najbardziej wymagającą z dotychczas rozegranych. Etap kończył się na wzniesieniu i okazał się udany w wykonaniu polskiej ekipy ZTPL.CC eRacing Team. Nasi reprezentanci zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji etapowej oraz utrzymali lokatę na podium w „generalce”.

Odcinek mierzył 28 kilometrów i zawierał 333 metrów przewyższenia, na pierwszy rzut oka nic imponującego, lecz gdy przyjrzymy się jak wyglądał profil trasy opinia diametralnie się zmienia.

fot. Zwiftinsider

Otwierające rywalizację początkowe 22 kilometrów zdominowane było przez płaski teren, natomiast finałowe 6 to wzniesienie o średnim nachyleniu 5.8% z przesztywnieniami sięgającymi nawet 10%!

Polska ekipa ZTPL.CC eRacing Team stanęła na linii startu w sześcioosobowym składzie:
Maciej Mendakiewicz, Michał Bogdziewicz, Jan Czapliński, Piotr Truszczyński, Paweł Kalita oraz Kacper Skalski.

Odpowiednia taktyka na lotnych premiach oraz solidne indywidualne lokaty na mecie (między innymi 12, 14 i 15 miejsca) finalnie przyniosły drużynie bardzo dobre trzecie miejsce, które ugruntowuje ich pozycję w klasyfikacji generalnej na tymże miejscu. Do końca zmagań w cyklu pozostały dwie edycje. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Pełne wyniki szóstego etapu Zwift Racing League dostępne TUTAJ

 

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Szymon
Szymon

Na jakim świecie i trasie był rozgrywany ten wyścig?