Ostatnimi dniami opublikowana została najnowsza aktualizacja aplikacji Zwift, czyli wersja 1.22. Wprowadza ona między innymi dwie nowe trasy do wirtualnego świata Makuri Islands, naprawia mniejsze błędy oraz usprawnia funkcjonowanie całej aplikacji. 

Najistotniejszą nowością jest wprowadzenie dwóch nowych tras, które do pokonania będą po wirtualnych szosach świata Makuri Islands.

Pierwsza z nich to „Chasing the Sun”, czyli najbardziej górska i najdłuższa z dostępnych tras. Mierzy ona niespełna 35 kilometrów oraz zawiera 700 metrów przewyższenia. To wyzwanie to doskonały kontrast pomiędzy żywymi ulicami Neokyo a spokojną okolicą Yumezi. Pokonując cały dystans możemy zmierzyć się z czterema premiami sprinterskimi oraz dwoma wymagającymi wzniesieniami.

fot. Zwift

Drugim nowym szlakiem jest „Electric Loop”. Zdecydowanie mniej wymagająca i krótsza runda, niż ta wymieniona powyżej. Mierzy ona 8.5 kilometra oraz zawiera zaledwie 78 metrów przewyższenia. Całość ulokowana została w wirtualnej metropolii Neokyo. Okrążenie to jest wręcz idealne pod szybkie i płaskie wyścigi.

fot. Zwift

Dodano także nowe plany treningowe, oraz poszerzono możliwość rotacji zaplanowaną mocą już w trakcie odbywającej się jednostki treningowej. Do tej pory wcześniej zaplanowane „cyfry” zmieniać mogliśmy tylko o 10% FTP, teraz ten zakres to aż 25%. Pamiętajcie, że aktualizacja może zająć kilka minut, więc jeśli planujecie udział w jakimś wydarzeniu, upewnijcie się, iż logujecie się wystarczająco wcześnie! My zapraszamy do udziału w nieoficjalnych mistrzostwach Polski, które odbędą się 19 lutego. Pisaliśmy o nich TUTAJ.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments