Już w sobotę 26 lutego 2022 roku odbędą się drugie kolarskie E-sportowe Mistrzostwa Świata UCI. Gospodarzem Mistrzostw ponownie będzie platforma Zwift, a zawodniczki i zawodnicy rywalizować będą na trasie Knickerbocker w Nowym Jorku.

Zgodnie z zasadą równości ilość uczestników, dystans, wysokość nagród, a także czas transmisji będzie identyczny dla wyścigu żeńskiego i męskiego. Do grona partnerów technicznych tego wydarzenia obok platformy Zwift dołączają firmy Wahoo Fitness, Shimano, oraz NTT.

Firma Wahoo Fitness została oficjalnym dostawcom trenażerów dla wszystkich uczestników Mistrzostw. Wszystkie zawodniczki i zawodnicy rywalizować będą na trenażerach Wahoo KICKR v5 korzystających z bezpośredniego podłączenia kablowego KICKR Direct Connect. Zapewnienie wszystkim takiego samego sprzętu pozwoli na wyeliminowanie różnic pomiędzy użytkownikami wynikających z korzystania z różnych trenażerów.

Mike Saturnia, prezes Wahoo Fitness:

„Po udanych szosowych Mistrzostwach Świata UCI naturalnym rozwinięciem naszej współpracy z Międzynarodową Unią Kolarską jest partnerstwo w tegorocznych kolarskich E-sportowych Mistrzostwach Świata UCI. Wirtualna rywalizacja na tym poziomie wymaga najdokładniejszych i najstabilniejszych danych, więc oczywistym jest, że do tego potrzebne są najlepsze trenażery obecnie dostępne na rynku, a takim bez wątpienia jest model KICKR v5. Wszystkim uczestnikom Mistrzostw życzymy powodzenia”.

Firma Shimano została oficjalnym dostawcą kolarskiego osprzętu w postaci nowej szosowej grupy Dura-Ace R9200. Grupa ta została stworzona także z myślą o kolarstwie indoorowym korzystając z filozofii Science of Speed (nauka prędkości). Pięcioma podstawowymi elementami tej filozofii są nowa platforma Di2, zmieniony interfejs zmiany przełożeń, zmieniony układ hamulcowy, najbardziej zaawansowana grupa osprzętu, oraz kolekcja nowych kół.

Erik van Kooten, manager marketingu osprzętu szosowego Shimano Europe:

„Jako wieloletni partner Międzynarodowej Unii Kolarskiej wspieramy rozwój kolarskiego e-sportu. Każdy, kto choć raz uczestniczył w wyścigu na platformie Zwift, bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że każdy wat ma znaczenie. Z tego powodu zawodniczki i zawodnicy potrzebują osprzętu umożliwiającego błyskawiczną, dokładną, oraz jak najbardziej efektywną zmianę przełożeń. Zawsze fascynowały nas liczby, a dzięki partnerstwu z UCI będziemy mieli dostęp do danych zawodniczek i zawodników i już nie możemy doczekać się ich analizy”.

Po udanej współpracy w poprzednich oficjalnych esportowych wydarzeniach organizowanych na platformie Zwift, jak chociażby Virtual Tour de France i Zwift Racing League, firma NTT dołączyła do tegorocznych kolarskie E-sportowych Mistrzostw Świata UCI jako oficjalny dostawca zaawansowanego oprogramowania do analizy danych. Firma NTT będzie wspierać transmisję z Mistrzostw skupiając się na wysiłku zawodniczek i zawodników poprzez stworzenie innowacyjnej wizualizacji wysiłku.

Rob Webster, wiceprzewodniczący grupy zaawansowanej technologii w sporcie w firmie NTT:

„Nasza platforma została zoptymalizowana pod kątem stworzenia niespotykanego do tej pory wglądu w wysiłek ludzki podczas Mistrzostw. Na podstawie danych otrzymywanych z urządzeń, z których korzystać będą zawodniczki i zawodnicy będziemy w stanie przedstawić kibicom podczas transmisji przebieg wyścigu w bardziej zrozumiały sposób”.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku Polski Związek Kolarski do kadry na tegoroczne kolarskie E-sportowe Mistrzostwa Świata UCI powołał Sonię Cięciel, Agatę Flis, Aurelę Nerlo (rezerwowa), Michała Bogdziewicza, Michała Kamińskiego, Pawła Kalitę i Kacpra Skalskiego (rezerwowy). Selekcja zawodników została oparta o wyniki w wyścigach esport oraz ranking zawodników na platformie Zwift. 

Poprzedni artykułMads Pedersen nie wystąpi w Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Bruksela-Kuurne
Następny artykułTadej Pogacar miał pozytywny wynik testu na koronawirusa
Oficer marynarki handlowej z wykształcenia i zawodu. Pracę na morzu łączy z pasją do kolarstwa, a w szczególności do klasyków. Ma jedną wadę - lubi pływać przed i biegać po rowerze.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments