©Quick-Step Alpha Vinyl - ©Wout Beel

Z dwoma zwycięstwami etapowymi wyścig w Walencji zakończył Fabio Jakobsen. 25-letni Holender był dziś ponownie najszybszym zawodnikiem w stawce i mógł świętować swój 27. sukces w karierze.

Zdecydowanie największymi wygranymi przez kolejne lata występów Fabio Jakobsena są triumfy etapowe podczas La Vuelta ciclista a España. Tych na swoim koncie ma aż 5, niemniej nie tylko tam potrafił wygrywać podczas ścigania się na hiszpańskich szosach. Do swojego dorobku dołożył w tym roku 2 odcinki Volta a la Comunitat Valenciana, wyścigu, w którym triumfował też raz w 2020 roku.

Podczas dzisiejszego finiszu Fabio został genialnie rozprowadzony przez swoich kolegów z Quick-Step Alpha Vinyl Team. Zawodnicy w sumie wjechali na metę tak jak byli rozprowadzeni – prędkość była ogromna, a nikt nie był w stanie wyjść z koła Holendra. To musiało zrobić wrażenie na rywalach 25-latka.

To drugie zwycięstwo smakowało jeszcze lepiej niż pierwsze. Jestem szczęśliwy i chcę podziękować wszystkim chłopakom za pomoc w tak mocnym początku sezonu. To niezwykłe być częścią tego zespołu i mieć tak wspaniałych zawodników u boku, którzy ciężko pracują i w ciebie wierzą. Te dwa zwycięstwa dają mi dużo pewności siebie przed następnym wyścigiem, Volta ao Algarve

— powiedział zachwycony Fabio Jakobsen po 27. sukcesie w swojej karierze.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments