fot. SD Worx

Genialny zespół na lata tworzą włodarze Team SD Worx. Kolejnymi zawodniczkami z umowami ważnymi do końca 2024 roku są Chantal van den Broek-Blaak i Demi Vollering.

Kilka dni temu odbyła się prezentacja Team SD Worx na sezon 2022. Podczas niej m.in. dowiedzieliśmy się, że obecny rok będzie ostatnim w karierze Ashleigh Moolman-Pasio. Już wcześniej do sieci trafiła informacja, że zespół przedłużył swoją umowę z Niamh Fisher-Black, zwyciężczynią rankingu Women’s World Tour do lat 23 za zeszły rok.

Teraz do swojej młodszej koleżanki z Nowej Zelandii dołączają Chantal van den Broek-Blaak i Demi Vollering. Ta pierwsza to już doświadczona Holenderka, mistrzyni świata w wyścigu ze startu wspólnego z 2017 roku. Przez lata swojej kariery odniosła w sumie 28 zwycięstw w imprezach UCI, w zeszłym sezonie była m.in. najlepsza w Strade Bianche Donne czy w klasyfikacji generalnej worldtourowego Simac Ladies Tour.

Jeśli zaś chodzi o młodszą z Holenderek to Demi Vollering również może pochwalić się wielkimi sukcesami. 25-latka w zeszłym roku wygrała Liège-Bastogne-Liège Femmes, triumfowała w La Course by Le Tour de France czy w klasyfikacji generalnej worldtourowego The Women’s Tour. Cały sezon skończyła na drugim miejscu w rankingu światowym i chyba nie potrzeba dla jej umiejętności lepszej rekomendacji.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments