Niamh Fisher-Black
fot. Team SD Worx

Jedna z najbardziej utalentowanych zawodniczek młodego pokolenia, 21-letnia Niamh Fisher-Black, podpisała właśnie nową umowę z Team SD Worx. Zostanie w worldtourowym zespole z Holandii co najmniej do końca 2024 roku.

Urodzona w 2000 roku Niamh Fisher-Black to z pewnością jeden z największych talentów kobiecego peletonu. W zeszłym roku wygrała dwie koszulki dla najlepszej młodej zawodniczki w wyścigach World Tour – podczas Vuelta a Burgos Feminas oraz Ladies Tour of Norway, taki sam trykot przywiozła także z bardzo prestiżowego Giro d’Italia Internazionale Femminile, które zakończyła na 9. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Podobał mi się mój pierwszy rok w Team SD Worx i wiele się nauczyłam od doświadczonych koleżanek z zespołu. Do zespołu dołączyłam w 2021 roku bez żadnych oczekiwań. To był dobry czas pełen nauki. Jeździłam głównie jako pomocniczka, ale samej też udało mi się osiągnąć fajne wyniki. Na przykład noszenie koszulki lidera w Vuelta a Burgos było czymś niezapomnianym. Czuję, że dzięki drużynie mogłam zrobić duży krok naprzód. Ostateczne zwycięstwo w klasyfikacji młodzieżowej WorldTour jest dobrym dowodem na to. Cieszę się, że mogę nadal jeździć w najlepszej kobiecej drużynie na świecie

— podsumowała swoją prolongatę umowy Niamh Fisher-Black.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments