fot. Arkéa-Samsic

Zarówno Kamil Małecki, jak i Łukasz Owsian dobrze przepracowali zimowy okres przygotowawczy i są gotowi do startu w Challenge Mallorca (26-30 stycznia). Zanim przypną numer startowy do koszulki powiedzieli kilka słów portalowi Naszosie.pl

Kamil Małecki (Lotto-Soudal): 

We wtorek po południu dotarłem do hotelu. Czuję się dobrze i mam nadzieję, że moja forma jest lepsza niż w zeszłym sezonie. Cały miesiąc spędziłem w Hiszpanii szlifując swoją dyspozycję. Jestem mocno zmotywowany, bo rok temu z powodu kontuzji straciłem początek sezonu i cieszę się bardzo, że teraz mogę zacząć ściganie już w styczniu. W Challenge Mallorca wystartuję w czterech pierwszych wyścigach. Jako drużyna chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i wygrać jakiś wyścig. Byłoby to piękne rozpoczęcie sezonu i myślę, że jesteśmy w stanie to zrobić.

Większy wywiad z Kamilem można przeczytać –> TUTAJ

Oprócz Kamila Małeckiego w Trofeo Calvia pojawią się: Matthew Holmes, Andreas Kron, Michael Schwarzmann, Harry Sweeny, Harm Vanhoucke, Tim Wellens.

Łukasz Owsian (Arkéa-Samsic): 

Wczoraj [w poniedziałek] przyleciałem na Majorkę prosto ze zgrupowania w Altei, gdzie przygotowywaliśmy się z zespołem do pierwszych wyścigów. Mieliśmy już treningi specjalistyczne pod tym właśnie kątem. Jeśli chodzi o moją formę, to czułem się dobrze na treningach. Solidnie przepracowałem okres przygotowawczy, więc mam nadzieję, że będzie dobrze.

W tym roku na Majorce jest bardzo mocna obsada, więc z pewnością zweryfikuję mój poziom. Nastawienie jest bojowe zarówno w ekipie, jak i w mojej głowie. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Mamy tutaj mocnych zawodników i z pewnością będziemy starali się uzyskać dobry wynik. Prawdopodobnie wystartuję w czterech z pięciu wyścigów.

W Trofeo Calvia drużynę Arkéa-Samsic będą reprezentowali następujący kolarze: Warren Barguil, Anthony Delaplace, Miguel Florez, Elie Gesbert, Simon Guglielmi, Matis Louvel oraz Łukasz Owsian.

W Challenge Mallorca pojawi się jeszcze Cesare Benedetti z drużyny BORA-hansgrohe, ale jak do tej pory nie udało nam się z nim skontaktować. Być może uda się z nim porozmawiać w trakcie wyścigu.

A TUTAJ można przeczytać zapowiedź Trofeo Calvia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments