fot. INEOS Grenadiers

Wygranymi 21-letniego Luke’a Plappa i 29-letniej Nicole Frain zakończyły się rozgrywane dzisiaj mistrzostwa Australii w wyścigach ze startu wspólnego. Po raz pierwszy od 10 lat na męskim podium zabrakło reprezentanta Team BikeExchange Jayco.

Luke Plapp 4 dni temu nie przystąpił do obrony tytułu mistrzowskiego w jeździe indywidualnej na czas z powodu kontaktu z osobą zarażoną koronawirusem. Jego nieobecność świetnie wykorzystał Rohan Dennis, który zdobył złoty medal w tej specjalności. Dziś na 21-letniego Australijczyka z INEOS Grenadiers nie było już mocnych i samotnie przeciął on metę zdobywając swój pierwszy krajowy czempionat w wyścigu ze startu wspólnego, a drugi ogólnie. Dzisiejsze podium uzupełnili James Whelan (Team BridgeLane, do zeszłego roku EF Education – Nippo) oraz Brendan Johnston, nigdy nie będący zawodowym kolarzem 30-latek. Do mety dotarło ledwie 21 zawodników.

U kobiet po wygraną sięgnęła 29-letnia Nicole Frain. Dla zawodniczki Roxsolt Liv Sram to zdecydowanie największy sukces w karierze. Podium uzupełniły Grace Brown (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope) i Ruby Roseman-Gannon (Team BikeExchange Jayco). Ta ostatnia obroniła honor swojej ekipy – dotychczas dominującej przez lata w mistrzostwach krajowych, a w tym roku zaskakująco słabej i nieobecnej. Większość zawodników australijskiej formacji przebywa bowiem na obozach w Europie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments