fot. Photo News

Dwa wielkie toury dla Caleba Ewana, tyleż samo monumentów dla Philippe’a Gilberta czy Victora Campenaertsa, potężny skład jak na możliwości ekipy dedykowany na Strade Bianche – to tylko kilka faktów, jakie można wyczytać z kalendarzy liderów ekipy Lotto Soudal na sezon 2022.

Czasem grafiki oddają więcej niż 1000 słów, zatem nie ma co przesadnie mocno opowiadać o tym, co zobaczą Państwo poniżej. O Kamilu Małeckim pisaliśmy w naszym wywiadzie z polskim zawodnikiem Lotto Soudal, zatem pora by przyjrzeć się głównym gwiazdom. Caleb Ewan ma praktycznie bliźniaczy plan do tego z sezonu 2021, w którym m.in. był 2. w Mediolan – San Remo.

Zdjęcie

W swoim pożegnalnym sezonie kalendarz pełen ważnych wyścigów jednodniowych ma Philippe Gilbert. Szanse na to, że zdobędzie do kompletu wygraną w ostatnim z monumentów są znikome, ale z pewnością znajdzie się cała rzesza kibiców trzymająca kciuki za godne pożegnanie 39-latka.

Zdjęcie

Victor Campenaerts z specjalisty od jazdy indywidualnej na czas przeszedł transformację na zawodnika próbującego śmiałych akcji. W tym roku będzie polował na spektakularny triumf w jednym z wyścigów klasycznych.

Zdjęcie

Najdłuższy z kalendarzy ma Florian Vermeersch. 2. zawodnik Paryż-Roubaix 2021 z pewnością będzie chciał teraz udowodnić, że to nie był jednorazowy wyskok. 22-latek to jedna z większych nadziei w Lotto Soudal.

Zdjęcie

Niewiele powiedział za to Thomas De Gendt. Zapewne dalszą część sezonu zaplanuje na bazie tego jak poradzi sobie w trzech kolejnych etapówkach oraz w wielkim tourze.

Zdjęcie

Także i plany Tima Wellensa kończą się już w kwietniu. Zwycięzca Tour de Pologne 2016 lubi mieć dość bogaty kalendarz, więc ten tu widoczny pewnie zostanie jeszcze mocno rozbudowany. Już teraz wiadomo m.in. o tym, że 30-latek pojawi się w styczniu na Challenge Mallorca.

Zdjęcie

24-letni Brent Van Moer w sezonie 2021 dał się poznać jako kolarz świetnie czytający moment na zaatakowanie. Na solo wygrał pierwszy etap Critérium du Dauphiné, był bardzo blisko triumfu podczas Tirreno-Adriatico. Co pokaże w tym roku?

Zdjęcie

W gronie gwiazd ekipy jest też ledwie 19-letni Arnaud De Lie. Młody sprinter odniósł w zeszłym roku aż 5 zwycięstw w imprezach 2.2, pora by teraz pokazał się na wyższym poziomie. To może być jedna z większych niespodzianek dla nie śledzących wyścigów niższych kategorii, bo potencjał na wystrzał Belg ma ogromny.

Zdjęcie

Opublikowane w formie grafik kalendarze zamyka Andreas Kron. 23-letni Duńczyk w sezonie 2021 wygrywał etapy Volta Ciclista a Catalunya oraz Tour de Suisse, zdecydowanie dał się poznać jako sprawny puncher i bardzo dynamiczny kolarz. Czy udowodni to także podczas imprez jednodniowych?

Zdjęcie

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments