fot. La Vuelta / Photogomezsport

Hiszpański dziennik „AS” poinformował, że władze Kraju Basków wydadzą na Wielki Start wyścigu Tour de France w 2023 roku 12 milionów euro. Kilka dni temu spotkali się przedstawiciele ASO, czyli organizatora wyścigu oraz baskijskiego rządu.

Grand Départ 2023 jest jedną z największych inwestycji Kraju Basków zaplanowanych na najbliższe lata. Władze tego regionu Hiszpanii, który słynie z miłości do kolarstwa, mają nadzieję na ożywienie gospodarki po pandemii i wypromowanie walorów turystycznych na całym świecie. Przypomnijmy, że transmisję telewizyjną z wyścigu Tour de France można oglądać w 190 krajach globu.

Koszty związane z Wielkim Startem zostaną pokryte wyłącznie z funduszy publicznych, czyli władz miast Bilbao, San Sebastian i Vitorii oraz władz prowincji Vizcaya, Guipuzcoa, Alava oraz oczywiście baskijskiego rządu.

Baskijskie władze szacują, że ostatecznie wydadzą 3 miliony euro, ponieważ przychody z tytułu tego wydarzenia mają wynieść 9 milionów.

Pierwszy etap wyścigu Tour de France w 2023 roku wystartuje 1 lipca z Bilbao. Kolejne dwa również zostaną rozegrane w Kraju Basków – tak, by francuska karawana odwiedziła wszystkie prowincje oraz ich siedziby. Jeszcze nie wiadomo, jak będzie wyglądała trasa tych odcinków.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments