Za nami ostatnia w tym roku runda Pucharu Polski, która została rozegrana we Włoszakowicach. W wyścigach elity zwyciężyli Bartosz Mikler i Dominika Włodarczyk. Dla wielu zawodników i zawodniczek był to ostatni start przed mistrzostwami kraju, które w przyszły weekend odbędą się w Gościęcinie.

W rywalizacji elity w ostatnich zawodów z cyklu Pucharu Polski triumfowali Bartosz Mikler (MLUKS Victoria Jarocin / Accent) oraz orliczka, Dominika Włodarczyk (MAT ATOM Deweloper Wrocław / Fundacja BB). W zmaganiach mężczyzn za Miklerem uplasowali się Pavel Jindrich (TJ Stadion Louny), który jednocześnie był najlepszym orlikiem, oraz Karol Michalski (OWC Oldenzaal). Do zwycięzcy zawodnicy stracili odpowiednio 35 i 40 sekund.

Wśród orlików dalsze pozycje zajęli Piotr Mierzyński (TC Chrobry „SCOTT” Głogów; +01:13) oraz Szymon Pomian (GKS „Cartusia” w Kartuzach Bike Atelier; +01:38).

Nieco mniejsze różnice były w wyścigu kobiet. Tam podium uzupełniły Antonina Białek (Warszawski Klub Kolarski; +0:19) i Zuzanna Krzystała (niezrzeszona; +0:32). Na drugim i trzecim miejscu wśród orliczek uplasowały się Marta Jaskulska (Liv Racing Team; +03:06) oraz Olga Wankiewicz (UKS Copernicus-SMS Toruń CCC; +05:00). Najlepszą juniorką była natomiast Malwina Mul (KLKS „Azalia” Brzóza Królewska), która w wśród kolarek elity i orliczek zajęła ósmą pozycję. Podium uzupełniły Tatiana Gromada (niezrzeszona) i Julia Gajdzik (Stowarzyszenie Kolarski Mikołów).

W tej samej kategorii, wśród mężczyzn, zwyciężył Ksawier Garnek. Kolarz RK Exclusive Doors MTB Team pokonał Bartosza Oleksiaka (CZKKS Kolejarz-Jura Częstochowa) o 31 sekund. Czołową trójkę uzupełnił Brajan Świder z KS Luboń Skomielna Biała (+0:38).

We Włoszakowicach rywalizowano też w innych kategoriach – żak/żakini, młodzik/młodziczka, junior młodszy / juniorka młodsza, masters i amator. Poniżej prezentujemy pierwszą trójkę każdego wyścigu:

Żak

1. Mikołaj Klaczkowski (KLKS „Azalia” Brzóza Królewska)

Młodzik

1. Krzysztof Gdula (Akademia Kolarska Głogów Małopolski)
  2. Kosma Bereźnicki (KS Optyk-Okular Jelenia Góra) +0:15
  3. Kacper Mizuro (Kolarski Klub Sportowy Gostyń) +0:23

Młodziczka

1. Maria Okrucińska (UKS Copernicus – SMS Toruń CCC)
  2. Karolina Poroś (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław) +0:15
  3. Agata Sekta (UKS Avatar) +0:30

Junior młodszy

1. Ksawery Adaszak (Akademia Kolarska Bonecki Team)
  2. Dawid Lewandowski (LKS POM Strzelce Krajeńskie) +0:01
  3. Miłosz Marciniak (UKS Sportowiec Piła) +0:45

Juniorka młodsza

1. Alicja Matuła (Warszawski Klub Kolarski)
  2. Zofia Bluszcz (RK Exclusive Doors MTB Team) +0:04
  3. Maja Józkowicz (Akademia Kolarska Bonecki Team) +0:14

Masters I

1. Mariusz Gil (Stowarzyszenie Euro Bike Kaczmarek Electric Team)

Masters III

1. Tomasz Jarząbek (Stowarzyszenie Euro Bike Kaczmarek Electric Team)

Amator kobiety

1. Magdalena Majchrzak (Strefasportu.pl MW Invest Team)
  2. Sylwia Tumiłowicz (SKS Real 64-sto Leszno) +0:24
  3. Edyta Jakubowska-Olech (MTB Świecie) +01:19

Pełne wyniki wszystkich kategorii

Dzień wcześniej w Rydzynie odbyła się ósma runda Pucharu Polski. W elicie mężczyzn najlepszy również był Bartosz Mikler, natomiast w wyścigu kobiet pierwszą pozycję zajęła Barbara Borowiecka z Giant Gorzów Liv Team.

Puchar Polski we Włoszakowicach był ostatnimi zawodami z kalendarza Polskiego Związku Kolarskiego przed mistrzostwami Polski w Gościęcinie, które zaplanowano na weekend 8-9 stycznia 2022 roku.

Poprzedni artykułX²O Trofee – Azencross 2021: Niezmienna dominacja Van Aerta i Brand