fot. Challenge Mallorca

Poznaliśmy drużyny, które wystartują w przyszłorocznej edycji wyścigu Challenge Mallorca, który został wydłużony do pięciu dni startowych. Wśród nich będzie dziewięć ekip World Tour. 

W 2022 roku wyścig Challenge Mallorca potrwa pięć dni i będzie nazywał się dokładnie Garden Hotels-Luxcom Challenge Ciclista Mallorca. Na hiszpańskiej wyspie należącej do archipelagu Balearów wystartuje w sumie 25 drużyn, które skorzystają z możliwości zyskania kilometrów wyścigowych w nogach w bardzo wczesnej fazie sezonu.

W tym roku wyścig Challenge Mallorca został przełożony na wiosnę z powodu pandemii koronawirusa, a teraz wszystko wskazuje na to, że odbędzie się planowo, czyli w dniach 26-30 stycznia.

Zaproszone drużyny World Tour to: Movistar TeamUAE Team Emirates, BORA-hansgrohe, AG2R Citroen Team, Israel Start-Up Nation, Lotto-Soudal, Team Bike Exchange-Jayco, Cofidis oraz Intermarché Wanty Gobert Materiaux.

Z kolei drugą dywizję będą reprezentowały: Caja Rural Seguros RGA, Euskaltel Euskadi, Kern Pharma, Eolo Kometa, Bardiani-CSF-Faizene, Steak-Samsic, Burgos BH, Sport Vlaanderen Baloise oraz Drone Hopper Androni Giocattoli.

Drużyny Continental, które zobaczymy na starcie to: Beat Cycling, Electro Hiper Europe, Global 6, Java Kiwi Atlántico, Manuela Fundación, Minerva Cycling oraz Work Service Vitalcare Vega.

Przypomnijmy, że Challenge Mallorca to seria wyścigów, ale każdy z nich jest oddzielnym wydarzeniem. Drużyny mogą rotować składami, dopasowując odpowiednie do każdego wyścigu. W tym roku odbędą się: Trofeo Calvià (26 stycznia), Trofeo Alcúdia-Port d’Alcúdia (27 stycznia), Trofeo Serra de Tramuntana (28 stycznia ze startem i metą w miejscowości Lloseta), Trofeo Pollença-Port d’Andratx (29 stycznia z metą na podjeździe w Mon Port) i na zakończenie – po roku przerwy – Trofeo Playa de Palma-Palma (30 stycznia).

W ubiegłym roku cztery wyścigi na Majorce wygrali: Ryan Gibbons, Jésus Herrada, André Greipel oraz Winner Anacona.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments