fot. Movistar Team

Rafael Valls po 13 latach zawodowej przygody z kolarstwem kończy swoją karierę. Hiszpan w ostatnich sezonach reprezentował barwy ekipy Bahrain – Victorious.

Rafael Valls to bardzo doświadczony, 34-letni góral. W swojej karierze jeździł w wielu ekipach z całego świata, z czego aż przez 11 sezonów utrzymywał się na poziomie World Touru. W 2010 roku debiutował na tym szczeblu jako kolarz Footon-Servetto, następnie przewinął się przez Vacansoleil – DCM, Lampre – Merida, Lotto Soudal, Movistar Team i w 2020 roku trafił do Bahrain – McLaren.

Największym sukcesem jego kariery pozostaje wygrana w klasyfikacji generalnej Tour of Oman z 2015 roku, przed własną publicznością triumfował z kolei w klasyku Prueba Villafranca-Ordiziako Klasika przed dwoma laty. Wiele wyścigów WT kończył w pierwszej dziesiątce (m.in. 2 razy Santos Tour Down Under, Paryż-Nicea czy Critérium du Dauphiné), acz dał się poznać głównie jako wytrawny pomocnik. Decyzja o zakończeniu kariery była dość spontaniczna, bowiem pierwotnie miał umowę na kolejny rok.

Postanowiłem przestać ścigać się od następnego sezonu. Latem, po Giro, zgodziłem się kontynuować w 2022 roku. Jednak po namyśle w ciągu ostatnich kilku tygodni zmieniłem decyzję. Zawsze chcę rywalizować na najwyższym poziomie, ale po kilku wypadkach na przestrzeni lat muszę być szczery i nie sądzę, żebym był gotowy na dalszą rywalizację. Teraz zrobię sobie przerwę na jazdę na rowerze i skupię się na sobie i mojej rodzinie. Zawsze będę wdzięczny kierownictwu i personelowi Team Bahrain Victorious, którzy bardzo wspierali przez ostatnie dwa sezony

— opowiedział o swojej decyzji kończący karierę Rafael Valls.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

Odwiesza rower na hak czy zawiesza rower na haku?