fot. Movistar Team

Rafael Valls wygrał Prueba Villafranca-Ordiziako Klasika. Kolarz Movistaru triumfował po samotnej akcji.

W Hiszpanii odbyła się 96. edycja klasyku Prueba Villafranca-Ordiziako Klasika. Trasa liczyła 165 kilometrów. Kolarze pięciokrotnie pokonali Alto de Abaltzisketa i dwukrotnie Alto de Altzo.

Na liście startowej pojawili się kolarze Movistaru oraz także grup prokontynentalnych i kontynentalnych. W ucieczce dnia jechali: Domingos Goncalves (Caja Rural Seguros), Ramunas Navardauskas (Delko Marseille Provence), Gustavo Cesar (W52/FC Porto), Mikel Alonso, Peio Goikoetxea (Euskadi Fundacion), Diego Pablo Sevilla (Kometa Cycling Team), Fernando Lopes (Guerciotti-Kiwi Atlantico), Alexander Amiri (303Project) i Shotaro Iribe (Japonia).

Ucieczka została doścignięta, a potem zaatakowali Ruben Fernandez (Movistar Team) i Joao Rodrigues (W52/FC Porto). Potem dojechał do nich Delio Fernandez (Delko Marseille Provence). Po zlikwidowaniu tej akcji samotnie ruszył Rafael Valls.

Kolarz Movistaru wygrał po ponad 10-kilometrowym ataku. Drugi był Jesus del Pino (Vito-Feirense-Pnb), a trzeci Juan Antonio Lopez-Cozar (Euskadi Basque Country Murias).

Wyniki:

1 VALLS Rafael Movistar Team 3:55:00
2 DEL PINO Jesus Vito-Feirense-Pnb 0:29
3 LÓPEZ-CÓZAR Juan Antonio Euskadi Basque Country – Murias ,,
4 BOL Jetse Burgos-BH ,,
5 CHERNETSKI Sergei Caja Rural – Seguros RGA ,,
6 PEDRERO Antonio Movistar Team ,,
7 ISHIGAMI Masahiro Japan ,,
8 BRAVO Garikoitz Euskadi Basque Country – Murias ,,
9 CANTÓN Isaac Kometa Cycling Team ,,
10 AÏT EL ABDIA Anass VIB Sports ,,
11 RODRIGUES João W52 / FC Porto ,,
12 VDOVIN Alexander Lokosphinx ,,
13 CUADRADO Unai Fundación Euskadi  ,,
14 CARVALHO Antonio W52 / FC Porto  ,,
15 GEBREMEDHIN Awet Israel Cycling Academy,,
16 MORENO Javier Delko Marseille Provence 0:35
17 DINA Márton Kometa Cycling Team  1:26
18 LASTRA Jonathan Caja Rural – Seguros RGA ,,
19 CASTRILLO Jaime Movistar Team 1:28
20 ARANBURU Alex Caja Rural – Seguros RGA 2:35
21 MADRAZO Ángel Burgos-BH  2:52
22 GUERIN Alexis Delko Marseille Provence 2:58
23 CATAFORD Alexander Israel Cycling Academy 3:18
24 LIVRAMENTO David Sporting Clube de Portugal/Tavira 3:28
25 PELEGRÍ Óscar Vito-Feirense-Pnb ,,
26 FERNÁNDEZ Delio Delko Marseille Provence 4:52
27 PLAZA Rubén Israel Cycling Academy 5:44
28 FERNÁNDEZ Rubén Movistar Team ,,
29 EZQUERRA Jesús Burgos-BH ,,
30 CÉSAR Gustavo W52 / FC Porto ,,
31 VINHAS Rui W52 / FC Porto 7:21
32 DE ROSSI Lucas Delko Marseille Provence ,,
33 NOVIKOV Savva Lokosphinx ,,
34 GONÇALVES Domingos Caja Rural – Seguros RGA ,,
35 OKA Atsushi Japan 9:00
36 DEMPSTER Zak Israel Cycling Academy ,,
37 ISHIBASHI Manabu Japan ,,
38 FONT Bernat 303Project ,,
39 IRISARRI Jon Caja Rural – Seguros RGA ,,
40 PAILLOT Yoann St Michel – Auber93 ,,
41 MAURELET Flavien St Michel – Auber93 ,,
42 GUTIERREZ José Manuel Guerciotti – Kiwi Atlántico 10:52
43 CALDEIRA Samuel José W52 / FC Porto 11:31
44 CUBERO Jorge Burgos-BH ,,
45 SESSLER Nícolas Burgos-BH ,,
46 MESTRE Daniel W52 / FC Porto ,,
47 REGUERO Gabriel VIB Sports ,,
48 CARRETERO Héctor Movistar Team ,,
49 CAMACHO Juan Kometa Cycling Team ,,
50 RIES Michel Kometa Cycling Team ,,
51 CUADROS Álvaro Caja Rural – Seguros RGA ,,
52 GARCÍA José Antonio Kometa Cycling Team ,,
53 AMEZQUETA Julen Caja Rural – Seguros RGA ,,
54 BARCELÓ Fernando Euskadi Basque Country – Murias ,,
55 THOMINET Camille St Michel – Auber93 ,,
56 AZURMENDI Ibai Fundación Euskadi ,,
57 GALARRETA David Guerciotti – Kiwi Atlántico ,,
58 LOPEZ Diego Fundación Euskadi ,,
59 ALONSO Mikel Fundación Euskadi ,,
60 GOLDSTEIN Omer Israel Cycling Academy ,,
61 NIKIFOROV Arseny Lokosphinx ,,
62 FERREIRA Antonio Vito-Feirense-Pnb ,,
63 ANDRADE Pedro Vito-Feirense-Pnb ,,
64 SAAVEDRA Bernardo Vito-Feirense-Pnb ,,
65 BARBOSA João Vito-Feirense-Pnb 11:35
66 GOIKOETXEA Peio Fundación Euskadi 12:59
67 JUARISTI Txomin Fundación Euskadi ,,
68 MASUDA Nariyuki Japan 15:51
69 NUÑEZ José Carlos Guerciotti – Kiwi Atlántico 18:01
DNF SUREDA Jaume Burgos-BH –
DNF LE CUNFF Kévin St Michel – Auber93 ,,
DNF INTXAUSTI Beñat Euskadi Basque Country – Murias ,,
DNF SVESHNIKOV Kirill Lokosphinx ,,
DNF STEPHENS Austin 303Project ,,
DNF AMEZAWA Takeaki Japan ,,
DNF BARSOV Aleksandr Lokosphinx ,,
DNF VALIENTE Eric VIB Sports ,,
DNF AMIRI Alexander 303Project ,,
DNF VIEGAS Daniel Kometa Cycling Team ,,
DNF MALATSETXEBARRIA Oskar Massi Vivo – Grupo Oresy ,,
DNF FERNANDES José Burgos-BH ,,
DNF JAKIN Alo St Michel – Auber93 ,,
DNF SANZ Enrique Euskadi Basque Country – Murias ,,
DNF SMIRNOV Aleksandr Lokosphinx ,,
DNF UGARTE Mikel Guerciotti – Kiwi Atlántico ,,
DNF TRUEBA Alvaro Sporting Clube de Portugal/Tavira ,,
DNF SOKOLOV Dmitry Lokosphinx ,,
DNF ARANBURU Jokin Fundación Euskadi ,,
DNF AMORES Julio Alberto 303Project ,,
DNF SEVILLA Diego Pablo Kometa Cycling Team ,,
DNF MAIDANA David Alexander Massi Vivo – Grupo Oresy ,,
DNF MAS Lluís Movistar Team ,,
DNF BALDO Nicolas St Michel – Auber93 ,,
DNF COMBAUD Romain Delko Marseille Provence ,,
DNF MARTINS Ricardo Sporting Clube de Portugal/Tavira ,,
DNF LOPES Fernando Guerciotti – Kiwi Atlántico ,,
DNF GRIGORYEV Alexander Sporting Clube de Portugal/Tavira ,,
DNF WAIS Ahmad Badreddin VIB Sports ,,
DNF RICO BORDERA Raúl Vito-Feirense-Pnb ,,
DNF RODRÍGUEZ Sergio Euskadi Basque Country – Murias ,,
DNF CASAS Lucas Massi Vivo – Grupo Oresy ,,
DNF KOISHI Yuma Japan ,,
DNF SIMÃO Rúben Sporting Clube de Portugal/Tavira ,,
DNF FILOSI Iuri Delko Marseille Provence ,,
DNF PEREIRA Valter Sporting Clube de Portugal/Tavira ,,
DNF CASANOVA Sergio VIB Sports ,,
DNF SALAS Juan Massi Vivo – Grupo Oresy ,,
DNF PERRY Ben Israel Cycling Academy ,,
DNF MALDONADO Anthony St Michel – Auber93 ,,
DNF IRIZAR Julen Euskadi Basque Country – Murias ,,
DNF CORONEL Samuel Massi Vivo – Grupo Oresy ,,
DNF IRIBE Shotaro Japan ,,
DNF RIBEIRO Diogo Sporting Clube de Portugal/Tavira ,,
DNF FEDELI Alessandro Delko Marseille Provence ,,
DNF BACA Tony 303Project ,,
DNF ALALI Saied Jafer VIB Sports ,,
DNF MIÑO Gustavo Adolfo Massi Vivo – Grupo Oresy ,,