fot. Lotto Soudal

Ekipa Lotto Soudal poinformowała o przedłużeniu kontraktu z Florianem Vermeerschem, drugim zawodnikiem tegorocznej edycji Paryż-Roubaix. Belg pozostanie w drużynie Johna Lelangue do 2024 roku.

Podczas zgrupowania ekipy Lotto Soudal w Costa Blanca, Florian Vermeersch przedłużył swoją obecną umowę o dwa lata, co oznacza, że pozostanie kolarzem zespołu Johna Lelangue do końca 2024 roku. Belg jest częścią worldteamowej drużyny Lotto Soudal od czerwca ubiegłego roku – wcześniej reprezentował barwy Lotto Soudal U23, a także Pauwels Sauzen – Bastgoedservice Continental Team.

– Przedłużenie kontraktu daje mi dużo pewności siebie. Dzielimy tę samą wizję, dobrze jest być częścią ambitnego projektu, w którym wielu młodych kolarzy dostaje szansę na rozwój w profesjonalnym środowisku. Mocno wierzę w jakość składu na klasyki, który może odgrywać kluczową rolę w najważniejszych wyścigach. Jako 22-latek w ekipie WorldTeam, nie zawsze ma się szansę natychmiastowego pokazywania pełni swoich możliwości. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę zaprezentować swoje mocne strony w Lotto Soudal, do którego przeszedłem z ekipy rozwojowej

– mówił w oficjalnym komunikacie Lotto Soudal Florian Vermeersch.

Belg potwierdził swoją wartość już w pierwszym sezonie jako zawodowiec. Vermeersch jest kolejnym kolarzem z przełajową przeszłością, który z dobrej strony pokazywał się w klasykach – w 2020 roku zajmował wysokie pozycje w Brussels Cycling Classic, Gandawa-Wevelgem, Giro della Toscana, ale także w pagórkowatym BinckBank Tour.

W tym sezonie udało mu się zajmować miejsca w czołowych dziesiątkach takich wyścigów, jak Circuit de Wallonie czy mistrzostwa Belgii w indywidualnej jeździe na czas. Plasował się wysoko na etapach Tour de Suisse, Tour de l’Ain czy Vuelta a Espana, a także zwyciężył w klasyfikacji górskiej Tour de Wallonie. Największe sukcesy przyszły jednak w końcowej części sezonu – wtedy to zdobył brązowy medal w mistrzostwach świata orlików w jeździe na czas, a także zaskakująco uplasował się na drugiej pozycji w Paryż-Roubaix, przegrywając w końcówce z Sonnym Colbrellim. W przyszłości Belg może być jednym z kluczowych kolarzy ekipy Lotto Soudal.

Więcej o 22-latku i innych zawodnikach, którzy będą reprezentować barwy belgijskiego zespołu w sezonie 2022, można przeczytać w naszej Naszosowej zapowiedzi sezonu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments