fot. Polski Związek Kolarski

W sobotę 11 grudnia 2021 r. na torze kolarskim Arena Pruszków odbyło się uroczyste Podsumowanie Sezonu Kolarskiego 2021. Wydarzenie to objęte honorowym Patronatem Starosty Pruszkowskiego, posłużyło środowisku kolarskiemu do wyróżnienia i nagrodzenia olimpijczyków, paraolimpijczyków oraz zawodników, którzy w minionym sezonie zdobywali medale podczas Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata zarówno w kolarstwie szosowym, jak i torowym. Podczas uroczystości Prezes Polskiego Związku Kolarskiego Grzegorz Botwina wraz z całym środowiskiem i zaproszonymi gośćmi, oficjalnie podziękowali kończącej karierę Mai Włoszczowskiej za wszystkie lata sportowych wzruszeń, a także pozostałym wybitnym kolarzom, którzy w tym roku postanowili zakończyć karierę sportową.

Wyróżnieni olimpijczycy:

  1. Maja Włoszczowska – Kross Orlen Cycling Team
  2. Katarzyna Niewiadoma – Canyon Sram Racing
  3. Michał Kwiatkowski – Team Ineos
  4. Rafał Majka – UAE Team Emirates
  5. Mateusz Rudyk – ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz
  6. Bartłomiej Wawak – Kross Orlen Cycling Team
  7. Marlena Karwacka – KK Ziemia Darłowska
  8. Urszula Łoś – ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz
  9. Daria Pikulik – KK Ziemia Darłowska
  10. Wiktoria Pikulik – KK Ziemia Darłowska
  11. Patryk Rajkowski – UKS TFP Jedynka Kórnik
  12. Krzysztof Maksel – ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz
  13. Szymon Sajnok – Cofidis
  14. Daniel Staniszewski – HRE Mazowsze Serce Polski
  15. Anna Lafourte (Plichta) – Trek Segafredo
  16. Marta Lach – Ceratizit WNT Pro Cycling Team
  17. Maciej Bodnar – Bora-Hansgrohe
  18. Wojciech Pszczolarski – TUFO Pardus Prostejov
  19. Nikol Płosaj – UKS TFP Jedynka Kórnik
  20. Rafał Sarnecki – ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz
fot. Polski Związek Kolarski

Wyróżnieni medaliści Mistrzostw Świata i Europy:

  1. Katarzyna Niewiadoma – 3m start wspólny MŚ w kolarstwie szosowym
  2. Maja Włoszczowska – 2m MŚ w maratonie MTB
  3. Alan Banaszek – 1m omnium ME w kolarstwie torowym
  4. Daria Pikulik – 3m scratch ME w kolarstwie torowym
  5. Patryk Rajkowski – 3m w wyścigu na 1km oraz 3m sprint drużynowy ME w kolarstwie torowym
  6. Mateusz Rudyk – 3m sprint drużynowy ME w kolarstwie torowym
  7. Maciej Bielecki – 3m sprint drużynowy ME w kolarstwie torowym
  8. Daniel Rochna – 3m sprint drużynowy ME w kolarstwie torowym oraz 2m keirin młodzieżowe ME
  9. Nikola Seremak – 3m sprint drużynowy Młodzieżowe ME w kolarstwie torowym
  10. Nikola Sibiak – 3m sprint drużynowy Młodzieżowe ME w kolarstwie torowym
  11. Paulina Petri – 3m sprint drużynowy Młodzieżowe ME w kolarstwie torowym
  12. Dominik Ratajczak – 3m wyścig eliminacyjny ME Junioróww kolarstwie torowym
  13. Jakub Lewandowski – 3m scratch ME Juniorów w kolarstwie torowym
  14. Tomasz Grzesiak – 3m sprint drużynowy MŚ Juniorów w kolarstwie torowym
  15. Radosław Laskowski – 3m sprint drużynowy MŚ Juniorów w kolarstwie torowym
  16. Marcin Marciniak – 3m sprint drużynowy MŚ Juniorów w kolarstwie torowym
  17. Mateusz Przymusiński – 3m sprint drużynowy MŚ Juniorów w kolarstwie torowym
  18. Anna Długaś – 3m drużynowy wyścig na dochodzenie MŚJ w kolarstwie torowym
  19. Wiktoria Milda – 3m drużynowy wyścig na dochodzenie MŚJ w kolarstwie torowym
  20. Tamara Szalińska – 3m drużynowy wyścig na dochodzenie MŚJ w kolarstwie torowym
  21. Maja Tracka – 3m drużynowy wyścig na dochodzenie MŚJ w kolarstwie torowym oraz 3m scratch MEJ
  22. Olga Wankiewicz – 3m drużynowy wyścig na dochodzenie MŚJ w kolarstwie torowym oraz 3m omnium MEJ

Wyróżnieni paraolimpijczycy:

  1. Krystian Giera
  2. Renata Kałuża
  3. Justyna Kiryła
  4. Dominika Putyra
  5. Rafał Szumiec
  6. Rafał Wilk
fot. Polski Związek Kolarski

Wybitni kolarze kończący karierę:

  1. Maja Włoszczowska
  2. Michał Gołaś
  3. Anna Lafourte (Plichta)
  4. Tomasz Marczyński
  5. Kamil Kuczyński
  6. Karol Domagalski
  7. Małgorzata Jasińska
  8. Edyta Jasińska
  9. Cezary Łączkowski
  10. Adrian Kurek
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments