fot. Jumbo-Visma

Podczas gdy inne zespoły spędzają czas na zgrupowaniach w ciepłych krajach, Jumbo-Visma Development oraz Jumbo-Visma Women pojechali na obóz do… Oslo.

Plany ekipy zdradziła niedawno w rozmowie z De Grote Plaat Riejanne Markus – zawodniczka, która jest obok Marianne Vos, jedną z dwóch największych gwiazd powstałej rok temu drużyny.

W najbliższy poniedziałek pojedziemy na zgrupowanie. To będzie bardzo ciekawe doświadczenie. Znajdziemy się tam poza naszą strefą komfortu

– mówiła w podcaście.

Rzeczywiście, zawodniczki oraz zawodnicy Jumbo-Visma Development Team będą trenować w dość nietypowy sposób. Ich główną aktywnością będą… biegi narciarskie, które mają pomóc członkom ekipy w wypracowaniu wytrzymałości.

Nie dla wszystkich będzie to jednak zupełna nowość – zawodnicy holenderskiej młodzieżówki jeździli na tego typu zgrupowania także w poprzednich latach. Dodatkowo dwaj pierwszoroczni orlicy – Johannes Staune-Mittet i Per Strand Hagenes w przeszłości trenowali tę dyscyplinę sportu.

 

Poprzedni artykułZnamy plan i trasę mistrzostw świata w kolarstwie szosowym 2022
Następny artykułZespół Łukasza Owsiana wejdzie do World Touru już w 2023 roku?
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments