fot. BikeExchange

Alexandre Balmer w przyszłym sezonie zawita do World Touru. Młody Szwajcar podpisał kontrakt z Team BikeExchange.

Balmer ostatni sezon spędził w bardzo mocnej ekipie kontynentalnej Groupama-FDJ, jednak podobnie jak gwiazdor młodzieżowego peletonu – Marijn van den Berg, do World Touru postanowił wejść przez drzwi innej ekipy.

Największymi sukcesami 21-letniego kolarza są: 9. miejsce w Alpes Isere Tour, gdzie startował z kolarzami elity (m.in. z zawodnikami Mazowsze Serce Polski), a także 8. lokata w zaliczanym do Młodzieżowego Pucharu Świata Giro Ciclistico della Valle d’Aosta – Mont Blanc.

21-latek miał także okazję ścigać się już w barwach dorosłego FDJ – choćby podczas Volta a Valenciana, Paris-Bourges oraz Tour de Vendee – w tym ostatnim zajął nawet 11. miejsce – najwyższe spośród wszystkich kolarzy francuskiej formacji. Były to jednak tylko pojedyncze przygody. W BikeExchange ma dostać prawdziwą szansę.

Wierzymy, że ściągając Alexandre’a zapewniamy sobie usługi bardzo utalentowanego kolarza. Będzie najmłodszym kolarzem w naszym przyszłorocznym składzie, więc w pierwszym roku będzie skupiał się na nauce. Musi poznać nasze metody pracy, musi dowiedzieć się więcej o poziomie wymaganym w World Tourze. Czas działa na jego korzyść i jesteśmy pewni, że będzie poprawiał się z wyścigu na wyścig

– mówi Brent Coopeland.

Oprócz rozwoju na szosie, celem Balmera jest także udział w igrzyskach olimpijskich w MTB. W 2018 roku Szwajcar był częścią drużyny, która zdobyła mistrzostwo w sztafecie mieszanej. Zobaczymy, czy już jako kolarz Team BikeExchange zdoła dołożyć do tego triumfu również kilka sukcesów indywidualnych.

Poprzedni artykułHiguita zostaje w EF Education-Nippo… na dwa miesiące
Następny artykułAdrian Kurek kończy karierę!
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments