Doświadczony Włoch Dario Cataldo uzupełni 31-osobowy skład ekipy Trek-Segafredo na sezon 2022.

36-letni góral pierwsze kroki w zawodowym peletonie stawiał już w 2007 roku w barwach grupy Liquigas. Na przestrzeni kilkunastu sezonów Cataldo reprezentował, również  takie zespoły jak: Omega Pharma – Quick-Step, Team Sky, Astana Pro Team oraz przez ostatnie dwa lata Movistar Team.

Dzięki zdobytemu ogromnemu doświadczeniu w wyżej wymienionych ekipach, Dario Cataldo będzie jednym z najważniejszych pomocników dla Giulio Ciccone, z którym trenuję i zna się od wielu lat. Sam Włoch ma nadzieję, że będzie wartością dodaną dla swojego nowego pracodawcy.

Dołączam do zespołu Trek-Segafredo po kilku latach, w których ugruntowałem swoją pozycję kapitana i godnego zaufania pomocnika. Jest to rola, w której dobrze się odnajduje, dzięki doświadczeniu zdobytemu w świetnych drużynach i u boku silnych liderów. Wierzę, że moje wieloletnie doświadczenie jako zawodowego kolarza będzie wartością dodaną w drużynie

– powiedział 36-letni zawodnik.

Dario Cataldo jest jedenastym wzmocnieniem drużyny Trek-Segafredo przez zbliżającym się sezonem. Wcześniej kontrakty z amerykańską ekipą podpisali: Otto Vergaerde (Belgia), Simon Pellaud (Szwajcaria), Asbjørn Hellemose (Dania), Markus Hoelgaard (Norwegi), Tony Gallopin (Francja), Daan Hoole, Antwan Tolhoek (obaj Holandia), Marc Brustenga, Jon Aberasturi (obaj Hiszpania) oraz Filippo Baroncini (Włochy).

Poprzedni artykułCzy jesteś w stanie wymienić najlepszych kolarzy według rankingu UCI 2021? [Quiz]
Następny artykułZespół EF Education-Nippo wysłał wypowiedzenie umowy z Sergio Higuitą
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments