fot. Getty Images Sport

Bardzo interesujące informacje pojawiają się dziś w przestrzeni medialnej. Prawdopodobne jest to, że podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku, w programie pięcioboju nowoczesnego znajdzie się miejsce dla kolarstwa, które miałoby zastąpić jeździectwo.

Brytyjski dziennik The Guardian poinformował o możliwej, niespodziewanej roszadzie w programie pięcioboju nowoczesnego. Konkurencje w tej dyscyplinie podczas ostatnich Igrzysk Olimpijskich były rozgrywane w kolejności: szermierka szpadą, pływanie, jeździectwo (skoki przez przeszkody), bonusowa runda szermierki oraz finałowy bieg przełajowy, wraz z strzelaniem.

Według doniesień dziennika The Guardian w Monako miało się odbyć tajne głosowanie Międzynarodowej Unii Pięcioboju Nowoczesnego (UIPM), w czasie którego miało dojść do wyrzucenia z programu jeździectwa i zastąpienia tej dyscypliny kolarstwem.

Miało być, to pokłosie zdarzeń, do których doszło podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio, gdy niemiecka pięcioboistka Anne Schleu, za namową swojej trenerki Kim Raisner miała uderzyć konia, który nie chciał z nią współpracować. Ostatecznie Niemka nie ukończyła tej konkurencji, przed którą znajdowała się na „pole position” do zdobycia olimpijskiego złota, a następnie została zdyskwalifikowana po ujawnieniu nagrań, na których faktycznie było zarejestrowane uderzenie wylosowanego wierzchowca.

Zachowanie Schleu i jej trenerki odbiło się ogromnym echem w mediach na całym świecie, co miało mieć wpływ na decyzję Międzynarodowej Unii Pięcioboju Nowoczesnego o zmianach w programie tej dyscypliny.

Dopóki nie poznamy ostatecznej i oficjalnej decyzji w tej sprawie, to możemy sobie gdybać, która konkretnie z kolarskich konkurencji miałaby zastąpić jeździectwo w programie pięcioboju nowoczesnego już podczas paryskich Igrzysk w 2024 roku. Co Państwo, o tym sądzicie? Która z konkurencji kolarskich najlepiej pasowałaby do pięcioboju nowoczesnego?

guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan

Czyli obok pacyfistycznego triathlonu bez broni (pistolety i szermierka), mielibyśmy pokrewną dziedzinę sportu czyli współczesny pentathlon nieco zmieniony, bo chimeryczne konie zamieniono by na rowery … dobrze, że nie hulajnogi!

PROROKDANIEL
PROROKDANIEL

Jak skakać przez przeszkody to tylko trial😀

ajak
ajak

Przełaje! 🙂

Michal
Michal

A może cała ta dyscyplina jest zbędna?