fot. Giro d'Italia

Poznaliśmy miejsce rozgrywania Grande Partenza, podczas 105. edycji wyścigu Giro d’Italia. W przyszłym roku wyścig „dookoła Włoch” rozpocznie się na Węgrzech.

Potwierdziły się krążące od kilku tygodni w przestrzeni medialnej plotki. Premierowy etap 105. edycji rozpocznie się w stolicy Węgier – Budapeszcie. Oprócz pierwszego odcinka, na Nizinie Węgierskiej odbędą się, również dwa kolejne etapy.

Kolarze do rywalizacji o legendarną maglia rosa przystąpią już 6 maja na ulicach Budapesztu. Pierwszy etap prowadzący ze stolicy Węgier do miasta Wyszehrad będzie liczył sobie 195-kilometrów. Mimo tego, że znaczna część tego odcinka jest płaska, to sama końcówka powinna odpowiadać typowym puncheurom, w stylu Philippe’a Gilberta. Nie ma też co ukrywać, że jest w tym pewien gest w stronę największej węgierskiej gwiazdy – Attili Valtera. Jeśli gospodarze mają mieć cień nadziei na założenie różu przez niego to właśnie na takim podjeździe.

1. etap Giro d’Italia, 6 maja, 195 km:

Drugiego dnia rywalizacji kolarze będą samotnie walczyć z czasem. Etap jazdy indywidualnej na czas odbędzie się na ulicach Budapesztu. Również końcówka tego odcinka będzie wiodła lekko pod górę.

2. etap Giro d’Italia, 7 maja, 9,2 km ITT: 

Ostatni dzień na Węgrzech to już typowy etap dla sprinterów. Dystans to przeszło 200km, niemniej próżno na nim szukać jakiejkolwiek wartej uwagi trudności. Górska premia w Tihany jest wyłącznie symboliczna.

3. etap Giro d’Italia, 8 maja, 201 km:

Prezentacja Giro d’Italia została rozbita na pięć części. Tak jak pisaliśmy w NASZYM ARTYKULE kolejne etapy przedstawiania trasy będą miały miejsce w dniach 8-11.11.2021.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments