Ilan Van Vilder wszczął postępowanie sądowe przeciw swojemu obecnemu pracodawcy, którym jest drużyna Team DSM. Belgijski kolarz ma nadzieję na to, że jego obecny kontrakt z niemiecką ekipą, trwający do końca 2022 roku zostanie rozwiązany.

Od kilku sezonów wiemy, że środowisko zbudowane wokół zespołu Team DSM (wcześniej Sunweb) nie do końca odpowiada wielu świetnym kolarzom. Na przestrzeni lat kontrakty z ekipą kierowaną przez Iwana Spekenbrinka przedwcześnie kończyli: Marcel Kittel, Tom Dumoulin, Warren Barguil, Michael Matthews oraz Marc Hirschi.

Obecnie z ekipy Team DSM chce odejść, także Tiesj Benoot. W ślady swojego rodaka chce pójść, również Ilan Van Vilder. 21-letni zawodnik zdecydował się wszcząć postępowanie sądowe wobec drużyny Team DSM, aby od początku 2022 roku móc reprezentować już barwy nowego zespołu. Do całej sprawy odniosła się oczywiście grupa Team DSM.

Zdajemy sobie sprawę, że jeden z naszych kolarzy, Ilan Van Wilder i jego agent, zdecydowali się podjąć kroki prawne w celu zerwania umowy Ilana z Team DSM. W ten sposób mają oni nadzieję, że przejście do innej drużyny będzie możliwe przed końcem obowiązującej umowy. Jesteśmy oczywiście bardzo rozczarowani tym obrotem spraw.

Zamiast przyjąć właściwe podejście, prosząc o transfer, wybrano negatywną kampanię medialną, dyskredytującą zespół i tych, którzy na co dzień pracują z Ilanem, w celu wymuszenia przedwczesnego rozwiązania kontraktu.

Niech będzie w pełni jasne, że ludzie pracujący w drużynie w pełni wypełniali swoje obowiązki i zobowiązania wobec Ilana. W trakcie trwania postępowania sądowego zespół Team DSM nie będzie tej sprawy

– napisał Team DSM w wydanym komunikacie prasowym.

W przeciągu najbliższych kilku tygodni, miesięcy powinniśmy poznać finał tej sprawy. Jakkolwiek ona się zakończy, możemy stwierdzić, że sposób zarządzania i tworzone środowisko pracy wewnątrz zespołu Team DSM wymaga dogłębnej reformy.

Poprzedni artykułKarol Domagalski zakończył karierę
Następny artykułSkradziono rowery Mai Włoszczowskiej
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments