© Team DSM | Patrick Brunt

Holenderski portal Wielerflits ujawnił, że Tiesj Benoot prowadzi rozmowy z drużyną DSM w sprawie przedwczesnego zakończenia kontraktu i szuka nowego pracodawcy. Jeśli to się potwierdzi, to Belg będzie kolejnym kolarzem, który odejdzie z drużyny Ivana Spekenbrinka jeszcze w trakcie trwania umowy.

Poprzedniego lata Benoot przedłużył kontrakt z Team DSM do końca 2022 roku, ale według informacji Wielerflits między zespołem a kolarzem doszło do „nienaprawialnego rozłamu”, w związku z czym obie strony pracują nad rozwiązaniem umowy.

W poprzednich latach przedwcześnie z drużyny Team DSM odeszli: Marcel Kittel, Warren Barguil, Tom Dumoulin, Michael Matthews oraz Marc Hirschi. Warto odnotować, że wszyscy wymienieni odnosili w tej drużynie zwycięstwa, a pomimo to podjęli decyzję o zmianie drużyny.

Z kolei przed sezonem 2021 do DSM dołączył Romain Bardet, a ponadto z roli tytularnego sponsora zrezygnowała firma organizująca wakacje Sunweb, którą dotknęła pandemia koronawirusa.

Na sezon 2022 do Team DSM wraca John Degenkolb, zostaje Romain Bardet, a także Soren Kragh Andersen, którzy są liderami. Drużyna pozyskała również dwóch młodych zawodników – mistrza świata U23 Jonasa Iversby Hvideberga oraz Frederika Rodenberga z Uno-X.

Tymczasem w weekend odejście z zespołu potwierdził Chad Haga, który będzie siódmym kolarzem, który po sezonie 2021 opuści Team DSM. Nicolas Roche zakończył karierę, Jai Hindley przechodzi do BORA-hansgrohe, Michael Storer do Groupama-FDJ, Jasha Sutterlin do Bahrain-Victorious, Max Kanter do Movistaru, zaś Felix Gall do AG2R Citroën.

Kolarze, którzy odeszli z Team DSM ujawniali, że w drużynie panują restrykcyjne wewnętrzne zasady, jak na przykład odrabianie swoistych prac domowych przed wyścigami. Z wnętrza drużyny słychać, że to wszystko po to, aby kolarze stawali się lepsi, lecz jednak nie wszystkim się to podoba.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments