fot. B&B Hotels p/b KTM

Francuska formacja drugiej dywizji zamyka swój skład na sezon 2022 siedmioma przedłużeniami kontraktów. Tym samym drużyna B&B Hotels p/b KTM nie zrobiła nic by przebić się w hierarchii ekip po tym jak w tym okienku stracili m.in. Bryana Coquarda i Quentina Pachera.

Na ten moment znamy 25 zawodników, którzy będą reprezentowali barwy B&B Hotels p/b KTM w sezonie 2022. Najgłośniejsze z nazwisk to już zdecydowanie podstarzałe gwiazdy z Pierrem Rollandem na czele. Wśród przedłużonych na ostatnią chwilę znaleźli się m.in. 38-letni Cyril Lemoine i mający 32 lata Jens Debusschere.

W tym roku francuska ekipa odniosła 6 zwycięstw, ale złożyły się na to triumfy w ledwie dwóch wyścigach kategorii 2.1 i 2.2. Alan Boileau wygrał 3 etapy Tour du Rwanda oraz jeden z odcinków Le Tour de Savoie Mont Blanc, w Afryce wygrywał też Pierre Rolland, zaś we Francji po prolog sięgnął Maxime Chevalier.

Najważniejszymi wzmocnieniami na sezon 2022 są 24-letni sprinter Pierre Barbier z DELKO, 28-letni Alexis Gougeard z AG2R Citroën Team oraz 25-letni Belg Jordi Warlop z Sport Vlaanderen – Baloise.

Poprzedni artykułAlejandro Valverde: „To już na 100% koniec mojej kariery”
Następny artykułŁukasz Wiśniowski oficjalnie w EF Education – Nippo!
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments