fot. B&B Hotels

Francuz Victor Koretzky, bardzo dobrze znany kibicom kolarstwa górskiego, postanowił spróbować swoich sił również w kolarstwie szosowym, a jego pierwszym pracodawcą będzie drużyna drugiej dywizji B&B Hotels p/b KTM.

Koretzky to 26-letni zawodnik z wybitnymi osiągnięciami w kolarstwie górskim, a konkretniej w olimpijskiej konkurencji cross-country. Francuz w swojej dotychczasowej karierze był dwukrotnie wicemistrzem świata w kategorii orlik, mistrzem Europy do lat 23, a w elicie regularnie melduje się w czołówce najważniejszych wyścigów. Wygrał dwa wyścigi pucharu świata, a także reprezentował Francję na Igrzyskach Olimpijskich w Rio oraz Tokio, gdzie zajął doskonałe 5. miejsce. Teraz spróbuje swoich sił na szosie.

Zdaniem dyrektora ekipy B&B Hotels p/b KTM Jérôme’a Pineau Koretzky fizycznie jest na poziomie takich kolarzy jak Tom Pidcock czy Mathieu van der Poel. Francuz, podobnie jak Brytyjczyk z ekipy INEOS Grenadiers oraz Holender z Alpecin-Fenix, nadal będzie łączył starty na szosie ze startami na rowerze górskim. Sam Koretzky mówi, że chce się przekonać w jakim terenie odnajdzie się najlepiej, znając specyfikę zawodników, którzy przeszli podobną drogę, możemy się spodziewać dobrych występów w pagórkowatych klasykach, profilem przypominające wyścigi w Ardenach.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments