fot. EF Education-NIPPO

25-letni Brytyjczyk James Shaw robi jeszcze jedno podejście do poziomu World Tour, bowiem od przyszłego sezonu będzie kolarzem EF Education-NIPPO. W latach 2017-1018 reprezentował barwy Lotto-Soudal. 

Pierwszym celem Shawa w przyszłym sezonie będą ardeńskie klasyki, a zwłaszcza Liege-Bastogne-Liege, ponieważ jako orlik zajął w nim piąte miejsce. Ścigając się w tym roku w barwach brytyjskiej drużyny trzeciej dywizji Ribble, dobrze zaprezentował się między innymi w Tour of Slovenia, gdzie był piąty, oraz w Tour of Britain, finiszując na 14. miejscu „generalce”.

– Ardeńskie klasyki jak Liege-Bastogne-Liege i wyścigi o podobnej charakterystyce są dla mnie. Myślę, że krótkie i strome podjazdy jak w Ardenach są dla mnie stworzone. Ponadto te wyścigi stanowią spuściznę kolarstwa i są częścią wielkiej historii tego sportu. To daje mi dodatkową motywację

– powiedział w oświadczeniu prasowym drużyny EF Education-NIPPO James Shaw.

Szef drużyny Jonathan Vaughters uważa, że Shaw zbyt wcześnie zaczął ścigać się w kolarskiej lidze mistrzów. Przypomnijmy, że do Lotto-Soudal dołączył w wieku 20 lat.

– Najprawdopodobniej James przeskoczył do World Touru jako zbyt młody kolarz i nie wiedział, jak się tam odnaleźć. Pewnie trochę się pogubił. Ostatecznie w wieku 22 lat musiał niejako rozpocząć swoją karierę na nowo. Na szczęście jest inteligentnym chłopakiem i ścigając się później w innych zespołach pozostał na ziemi i zanotował dobre wyniki w worldtourowym towarzystwie. 95 proc. ludzi w jego sytuacji dałoby sobie spokój. Ja mam do niego wielki szacunek, że się nie poddał

– powiedział Vaughters.

James Shaw jest dziewiątym nowo pozyskanym kolarzem przez drużynę EF Education-NIPPO. Wcześniej Jonathan Vaughters pozyskał Owaina Doulla, Odda Christiana Eikinga, Estebana Chavesa, Merhawiego Kudusa, Seana Quinna, Bena Healy’ego, Georga Steinhausera oraz Marijna van den Berga.

Brytyjczyk będzie brał również udział w tzw. alternatywnym kalendarzu startów, czyli podobnie jak Lachlan Morton czy Alex Howes zamierza ścigać się w wyścigach gravelowych lub długodystansowych.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments