fot. Deceuninck-Quick Step

Zdeněk Štybar oraz Davide Ballerini przedłużyli swoje umowy z drużyną zarządzaną przez Patricka Lefevere. Nowa umowa Czecha obowiązuje do końca sezonu 2022, natomiast Włoch zostanie w belgijskiej ekipie co najmniej do zakończenia 2023 roku.

Obaj kolarze specjalizują się w północnych klasykach i to właśnie w wyścigach o takiej specyfice notowali swoje najlepsze rezultaty. W tym sezonie Zdeněk zajął 7. lokatę w wyścigu o mistrzostwo świata, a Davide triumfował w otwierającym wiosenną kampanię Omloop Het Nieuwsblad. Oba przedłużenia świadczą o tym, że drużyna Deceuninck – Quick Step nie planuje zmieniać swojej taktyki na jednodniowe wyścigi i dalej planują grać na wiele kart, co bardzo często przynosi zjawiskowe efekty. Oto co o swoich przedłużeniach mówili zawodnicy:

Cieszę się, że mogę pozostać w składzie. To będzie już mój dwunasty rok w tej ekipie, czuje się tu jak w domu. Mam nadzieję, iż właśnie Quick Step będzie miejscem, w którym zakończę swoją karierę. Moim celem pozostają brukowane klasyki. Nadal marze o tym jednym wielkim triumfie, Dookoła Flandrii czy Paryż-Roubaix – to moje cele i ponownie na tych imprezach się skupię.

-mówił 36-letni Czech.

Jestem szczęśliwy, że mogę kontynuować spełnianie swoich marzeń w tym miejscu. Czuje się tu doskonale i nie widziałem żadnego powodu, by w ogóle rozważać zmianę pracodawcy. Paryż-Roubaix jest moim największym celem, jestem przekonany, iż mogę tam walczyć o najwyższe lokaty. Jestem zmotywowany do dalszej ciężkiej pracy.

-opowiadał 27-letni Włoch

Najlepsza drużyna świata (wg rankingu UCI) na tą chwilę ma zakontraktowanych dwudziestu kolarzy na przyszły sezon, co oznacza, że z pewnością zobaczymy jeszcze jakieś ruchy na rynku transferowym czynione przez Patricka Lefevere i jego sztab.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments