fot. Warszawski Klub Kolarski

HRE Mazowsze Serce Polski ogłosiło kolejne trzy wzmocnienia na sezon 2022. Do polskiej drużyny dołączy trójka utalentowanych młodzieżowców, których łączy wspólna przeszłość w Warszawskim Klubie Kolarskim, będą to: Michał Pomorski (rocznik 2003), Miłosz Ośko (rocznik 2002) oraz Dominik Górak (rocznik 2001).

Polska formacja zarządzana przez Dariusza Banaszka ogłosiła już pięciu nowych zawodników na nadchodzący rok. Wszyscy z nich to kolarze U23, co ma związek z przebudową drużyny, o której pisaliśmy tutaj.

Michał Pomorski wraz z końcem 2021 roku kończy ściganie w kategorii wiekowej – junior. Reprezentant klubu ze stolicy przez minione dwa lata został między innymi wicemistrzem Polski ze startu wspólnego, startował w kadrze na mistrzostwach Europy oraz świata, a także triumfował w takich polskich etapówkach jak Sowiogórski Tour.

Miłosz Ośko sportowo również dorastał w stołecznym zespole. Ostatni sezon spędził w Tarnovii Tarnowo Podgórne, gdzie miał możliwość startu w swoich pierwszych zawodowych wyścigach. Jako junior zdobył Górskie Mistrzostwo Polski, reprezentował kraj na arenie międzynarodowej oraz dwa lata z rzędu meldował się na podium w wyścigu o mistrzostwo Polski ze startu wspólnego. W 2019 zajął trzecie miejsce, a w 2020 drugie.

Dominik Górak część minionego roku spędził we włoskiej ekipie
trzeciej dywizji – General Store Essegibi F.lli Curia. Wcześniej rozwijał się miedzy innymi w CCC Development Team. Niestety włoska przygoda nie była w pełni udana i utalentowany 20-latek opuścił ekipę wraz z końcem września. Jako junior osiągał wyróżniające się wyniki i śmiało można było uznać go za największy talent rocznika 2001. Dominik został Górskim Mistrzem Polski, mistrzem Polski w jeździe indywidualnej na czas, a także wielokrotnie reprezentował Polskę w prestiżowych imprezach w całej Europie.

Trzymamy kciuki za dalszy rozwój młodych Polaków. Z pewnością dołączenie do takiej formacji jak HRE Mazowsze Serce Polski zapewni im odpowiednie warunki do dalszego progresu i podejmowania kolejnych wyzwań na swojej sportowej drodze.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Banananana
Banananana

A dostaną godną kasę czy za banany będą drałować :)))

123
123

Oby któryś z nich nie odpadał z peletonu na czymś wyższym niż wiadukt…