Foto: Danilo D'Anieri‎#BornToBeShark|Official Fanclub

Antonio Nibali został zaprezentowany jako nowy nabytek Astana Qazaqstan Team. Poprzednim zespołem Włocha był Trek-Segafredo.

Transfer młodszego brata Vincenzo Nibalego nie był żadnym zaskoczeniem. Można było się go spodziewać, odkąd Trek-Segafredo ogłosił, że nie przedłuży z nim kontraktu. Komunikat był o tyle znaczący, że wcześniej zespół poinformował, że współpraca z Antonio zostanie przedłużona o jeszcze jeden rok. Oczywiście miało to miejsce przed tym, jak Vincenzo Nibali potwierdził swój powrót do zespołu, z którym w 2014 roku wygrał Tour de France.

Zawodnikiem, który oprócz niego dołączy do ekipy Aleksandra Winokurowa jest Valerio Conti. Włoch przez tydzień dzierżył koszulkę lidera Giro d’Italia 2019, a w 2016 roku wygrał etap Vuelta a Espana.

To dwaj bardzo mocni kolarze. Zarówno Valerio, jak i Antonio mają doświadczenie jazdy w wielkich tourach. Powinni więc dać naszej ekipie dużo jakości. Jednocześnie są kolarzami o dużym potencjale, jeśli chodzi o wygrywanie wyścigów. Valerio wielokrotnie pokazywał to podczas klasyków, natomiast Antonio jest znany z częstego zabierania się w ucieczki. Dlatego jestem pewien, że każdy z nich dostanie swoje szanse, by powalczyć na własny rachunek

– mówi dyrektor generalny zespołu.

Po przyjściu Contiego i Nibalego w składzie Astany na przyszły sezon jest już aż pięciu Włochów. Oprócz wymienionej dwójki są to: Vincenzo Nibali, Samuele Battistella oraz inny nowy nabytek – Gianni Moscon.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments