fot. Getty Images

Główny trener Tim Kerrison wraz z końcem tego roku odchodzi z drużyny INEOS Grenadiers. Brytyjski zespół jest w trakcie restrukturyzacji pionu kierowniczego, o czym media spekulowały od kilku miesięcy. 

Australijczyk Tim Kerrison zajmował się wcześniej pływaniem. W drużynie INEOS, a wcześniej Sky pracował przy jej największych sukcesach, czyli zwycięstwach w Tour de France Bradleya Wigginsa, Chrisa Froome’a, Gerainta Thomasa czy Egana Bernala. Na razie nie wiadomo, czym zajmie się Kerrison.

– Po dziesięciu wspólnie spędzonych latach wraz z końcem tego roku odchodzi od nas Tim Kerrison. Nie była to łatwa decyzja dla obu stron, ale uznaliśmy, że jest odpowiedni czas, aby ją podjąć. Chodzi zarówno o dobro Tima, jak i drużyny.

Tim odegrał kluczową rolę w naszych największych sukcesach i życzymy mu wszystkiego najlepszego na przyszłość. Bez względu na to, czym się zajmie, z pewnością będzie to robił znakomicie. To bez wątpienia koniec pewnego rozdziału, ponieważ Tim był z nami bardzo długo. Jednocześnie daje nam to szansę rozpoczęcia nowego i równie ekscytującego rozdziału. Restrukturyzujemy nasze kierownictwo, by dołączyli do nas nowi ludzie, a także abyśmy potrafili się dopasować do pewnych pojawiających się w kolarstwie obszarów

– czytamy w oświadczeniu drużyny INEOS Grenadiers.

Przypomnijmy, że zapowiadane jest również niejako ustąpienie z roli szefa zespołu jego założyciela sir Dave’a Brailsforda, który oficjalnie z powodów zdrowotnych (leczył nowotwór prostaty i ma problemy z sercem) ma objąć kierowniczą funkcję w Ineos Sport – ciała, które skupia największe „mózgi” dyscyplin, które sponsoruje firma Ineos. W skład Ineos Sports wchodzą przedstawiciele Formuły 1, kolarstwa, żeglarstwa, piłki nożnej oraz biegania.

Tymczasem większa odpowiedzialność ma zacząć spoczywać na barkach Roda Ellingwortha, który po roku przerwy na pracę w ekipie Bahrain-Victorious wrócił do angielskiej drużyny w tym sezonie. Obecnie piastuje on funkcję dyrektora ds. wyścigowych.

Brytyjska prasa spekuluje, że zmiany w szefostwie zespołu mogą być spowodowane stosunkowo słabymi występami kolarzy INEOS Grenadiers w sezonie 2021. Poza zwycięstwem Egana Bernala w Giro d’Italia zabrakło spektakularnych sukcesów, a przede wszystkim triumfu w Tour de France, które stało się niemal wizytówką tego zespołu.

Jak wyliczył portal Cyclingnews, od czerwca INEOS Grenadiers zdobył tylko siedem zwycięstw, z czego autorem pięciu jest Ethan Hayter, a dwa pozostałe to sukcesy na Mistrzostwach Wielkiej Brytanii.  

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments