fot. Team DSM

Po dwóch latach Jasha Sutterlin odchodzi z Team DSM. Jego nową ekipą będzie Bahrain Victorious.

Sutterlin był zawodnikiem niemieckiej ekipy od 2020 roku. Pokazał się jako szybki zawodnik potrafiący dobrze pojechać na czas. Dzięki temu zdołał sięgnąć po kilka lokat w pierwszej „10” etapów Vuelta a Espana czy BinckBank Tour. Mimo wszystko najważniejszą częścią jego pracy była pomoc liderom. Po przejściu do Bahrain-Victorious jego sytuacja nie ulegnie zmianie.

Zrobię wszystko, by właściwie wypełniać powierzoną mi rolę. Już nie mogę doczekać się klasyków i wielkich tourów, w których będę pomagał swoim liderom, a także sprinterskich finiszów, gdzie będę miał za zadanie rozprowadzać Phila Bauhausa 

– zapowiada 28-latek, który nie jest jedynym nowym zawodnikiem zaprezentowanym przez ekipę zarejestrowaną w arabskim królestwie.

Oprócz niego zasilą ją Alejandro Osorio oraz Edoardo Zambanini. Obaj są młodymi kolarzami (mają kolejno 23 i 20 lat). Pierwszy z nich ostatnie trzy lata spędził w drugiej dywizji, w Nippo Vini Fantini i Caja Rural, natomiast drugi startował wcześniej przede wszystkim w zawodach dla młodzieżowców.

Wystąpił m.in. w młodzieżowym Giro d’Italia, gdzie wykazał się przede wszystkim dużą wszechstronnością. Zajmując wysokie miejsca zarówno na odcinkach sprinterskich, jak i tych zakończonych podjazdami.

 

Poprzedni artykułLa Dernière Heure: Remco Evenepoel wystartuje w Vuelta a Espana 2022
Następny artykułGiacomo Nizzolo wzmocni Israel Start-Up Nation
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments