Rozegrano dziś ostatnią zawodową czasówkę w sezonie 2021, Chrono des Nations. W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Stefan Kueng (Groupama – FDJ), natomiast wśród kobiet najszybsza była jego rodaczka, która również jechała w kombinezonie w złote gwiazdy – Marlen Reusser (Ale BTC Ljubljana).

Mężczyźni i kobiety ścigali się dziś w Crono des Nations, odbywającym się na trasach w okolicach Les Herbiers. Juniorki miały do pokonania niespełna 16 kilometrów, juniorzy i elita kobiet – 25, orlicy – 32, natomiast elita mężczyzn – 45.

W zmaganiach elity mężczyzn wzięło udział 25 zawodników, w tym aktualny mistrz Europy w indywidualnej jeździe na czas – Stefan Kueng (Groupama – FDJ), oraz brązowy medalista mistrzostw świata, Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick-Step). Na starcie zabrakło jeżdżącego w tęczowej koszulce Filippo Ganny, który boryka się z kontuzją żeber.

Na 45-kilometrowej trasie najszybszy okazał się Stefan Kueng, który drugiego Martina Tofta Madsena (BHS – PL Beton Bornholm) wyprzedził o 36 sekund. Na trzeciej pozycji, ze stratą minuty i 16 sekund, uplasował się Alessandro De Marchi, broniący barw Israel Start-Up Nation. Dopiero piąte miejsce zajął Remco Evenepoel. Belg z Deceuninck – Quick-Step do trzeciego De Marchiego stracił 6 sekund.

Wśród kobiet bezkonkurencyjna była rodaczka Stefana Kuenga – Marlen Reusser, jeżdżąca w ekipie Ale BTC Ljubljana. Pokonanie 25-kilometrowej trasy zajęło aktualnej mistrzyni Europy 33 minuty i 36 sekund. Drugą pozycję zajęła Anna Kiesenhofer, mistrzyni olimpijska w wyścigu ze startu wspólnego, a trzecia była Mieke Kroeger z Team Coop – Hitec Products. Obie zawodniczki straciły do zwyciężczyni 52 sekundy. Siedem kilometrów więcej do przejechania mieli orlicy. Najlepszy z nich był Antoine Devanne, który o minutę wyprzedził Branko Huysa. Trzecie miejsce zajął Jan Knolle.

Na trasach ze startem i metą w Les Herbiers ścigali się też juniorzy i juniorki. Wśród kolarzy poniżej 19. roku życia, podobnie jak w elicie, najlepszy był mistrz Europy – Belg Alec Segaert, który o zaledwie 4 sekundy wyprzedził Darrena Rafferty’ego. Podium uzupełnił Francuz Eddy Le Huitouze. W zmaganiach juniorek cała czołowa piątka złożona była z Francuzek. Zwyciężyła Benedicte Ollier, przed Faustine Croguennoc i Coline Raby.

Poprzedni artykułVeneto Classic 2021: Battistella z pierwszym profesjonalnym zwycięstwem
Następny artykułBoucles de l’Aulne 2021: Dewulf z premierowym triumfem