fot. EF Education-Nippo

Wychowanek kuźni talentów Axela Merckxa, Sean Quinn przez kolejne dwa lata będzie się ścigać w drużynie EF Education-Nippo.

W ostatnich dniach ekipa prowadzona przez Jonathana Vaughtersa jest bardzo aktywna na rynku transferowym. Ósmym wzmocnieniem amerykańskiej formacji będzie Sean Quinn. 21-letni zawodnik od 2019 roku jest częścią ekipy Hagens Berman Axeon. W międzyczasie, podczas części sezonu 2020 Amerykanin był, także stażystą zespołu Deceuninck Quick-Step.

Kolarz urodzony w Los Angeles zwłaszcza w tym sezonie zanotował kilka bardzo ciekawych rezultatów. Quinn wygrał w maju Classica da Arrabida (1.2), a parę dni później zajął 14. miejsce w klasyfikacji generalnej Volta ao Algarve, triumfując także w klasyfikacji młodzieżowej. W dalszej części roku 21-latek był, również ósmy w „generalce” Tour de Wallonie.

Sam Sean Quinn mówił w rozmowie z biurem prasowym swojego nowego pracodawcy, w jakiego typu wyścigach czuje się najlepiej.

Naprawdę uwielbiam ściganie się w wysokich górach, ale jak na ironię nie jestem bardzo małym facetem. Nie wiem, czy ten typ wyścigów idealnie do mnie pasuje, ale jest to, co mnie bardzo ekscytuje. Ponadto lubię słuchać się zawodników z dużo większym doświadczeniem niż ja. W zespole jest wielu doświadczonych kolarzy i będzie naprawdę miło jeździć wraz z nimi i uczyć się od nich. Nie mogę się już doczekać wielu dobrych rad od tych wspaniałych ludzi

– mówił Sean Quinn.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
leszek
leszek

Dziwne zdjęcie.