fot. EF Education-Nippo

Dwuletnią umowę z ekipą EF Education-Nippo podpisał 19-letni Georg Steinhauser. Niemiec oprócz treningów kolarskich i startów w wyścigach będzie, także studiować metalurgię.

Georg Steinhauser notował już na swoim koncie bardzo obiecujące wyniki. Obecny kolarz ekipy Tirol KTM Cycling Team przed kilkoma dniami zajął 3. miejsce w Il Piccolo Lombardia (1.2U). Także w tym sezonie Niemiec wygrał etap Giro Ciclistico della Valle d’Aosta – Mont Blanc (2.2U), był drugi w „generalce” Tour of Bulgaria oraz dziewiąty w końcowej klasyfikacji generalnej Tour de l’Ain (2.1).

Tak bardzo dobre rezultaty nie umknęły kolarskim zespołom ze światowego topu. Ostatecznie, to drużyna EF Education-Nippo przekonała Steinhausera do podpisania dwuletniego kontraktu.

Dobrze radzę sobie w górach. Moje umiejętności w jeździe na czas są, także niezłe. Preferuję długie i trudne wyścigi, zwłaszcza etapowe. Podoba mi się to, że nie zależą od jednej chwili i myślę, że bardziej pasują do mnie jako kolarza

– mówił o swoich atutach 19-letni zawodnik.

Niemiecki kolarz od samego początku swojej przygody ze sportem stara się łączyć karierę z nauką. Georg Steinhauser, mimo podpisania zawodowego kontraktu będzie, również studiować i kontynuować swoją praktykę metalurgiczną.

Pracuję codziennie od 7:00 do 12:30. Po południu trenuję na rowerze. Tak zarządzam swoim czasem. Jestem dumny, że mogłem osiągnąć tak wiele celów w tym roku, mimo że pracuję przez pół dnia i trenuję przez pół dnia i nadal mogę być w czołówce wyścigów. W EF Education-Nippo wszystko będzie o wiele bardziej profesjonalnie zorganizowane niż na poziomie kontynentalnym. Poza tym nigdy tak naprawdę nie myślałem o rzeczach, takich jak odżywianie. Po prostu jeździłem na swoje wyczucie. Myślę, że w tej kwestii mogę się jeszcze wiele nauczyć

– przyznał Niemiec.

fot. EF Education-Nippo

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments