Utalentowany kolarz z Wielkiej Brytanii łączący starty na torze ze startami na szosie, od przyszłego sezonu dołączy do belgijskiej formacji zarządzanej przez Patricka Lefevere’a. Vernon podpisał umowę do 2023 roku.

21-letni Brytyjczyk od wielu lat z wielkim powodzeniem rozwija się zarówno na płaszczyźnie kolarstwa torowego jak i szosowego. Objęty był on opieką programu British Cycling. Startował między innymi na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Za jego największe osiągnięcia w karierze można uznać: etap Tour de l’Avenir 2021, srebrny medal mistrzostw świata juniorów w wyścigu indywidualnym na dochodzenie, a także wicemistrzostwo Europy elity w wyścigu na kilometr.

O tym nieco zaskakującym ruchu poinformował sam Lefevere na łamach belgisjikiej gazety Het Nieuewsblad. Vernon jest już kolejnym efektem doskonałego działania brytyjskiego programu na rzecz kolarstwa. Przed nim do drużyn rangi World Tour awansowało wielu byłych członków tegoż programu, między innymi: Ethan Hayter, Matthew Walls, Jake Stewart czy Tom Pidcock.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments