Paul Lapeira (AG2R Citroen U23 Team) został pierwszym Francuzem w historii, który wygrał włoski wyścigu Il Piccolo Lombardia.

Prestiżowy wyścig dla młodzieżowców Il Piccolo Lombardia rozegrany dziś został na trasie wokół Oggiono. Młodzi kolarze mieli do przejechania prawie 170 kilometrów. Pod koniec rywalizacji musieli zmierzyć się z podjazdami Madonna del Ghisallo, Colle Brianza i Marconaga.

Pierwsza ucieczka, która zawiązała się tuż po starcie została doścignięta tuż przed podjazdem pod Madonna del Ghisallo (8,5 km długości; średnie nachylenie 5,4 %).

Wtedy na czele pojawiła się grupka, w której kręcili: Siebe Roesems (EFC-L i R-Vulsteke), Filippo Magli (Włochy), Mattia Guasco (Team Qhubeka), Georg Steinhauser (Tirol KTM Cycling Team), Francesco Galimberti (Viris Vigevano), Toon Clynhens (EFC-L & R-Vulsteke), Paul Lapeira (AG2R Citroen U23 Team), Mattia Petrucci (Team Colpack Ballan), Asbjorn Hellemose (Vc Mendrisio) i Lorenzo Roda (Sc Valle Seriana Cene).

Na ostatnim podjeździe z grupki zaatakowali Steinhauser, Lapeira i Petrucci. Najwięcej sił na finisz zachował Francuz Lapeira, który tuż przed metą wyprzedził Petrucciego. To pierwsze francuskie zwycięstwo w tym wyścigu.

Od trzech lat próbowałem wygrać w tym pięknym wyścigu i wreszcie się to udało. To był mój ostatni występ w młodzieżowym AG2R Citroen U23 Team. Od przyszłego sezonu dołączę do „dorosłej” ekipy Ag2r i bardzo się cieszę z tego powodu. Ten sukces dodaje mi jeszcze więcej energii na przyszłość 

– powiedział Paul Lapeira po zwycięstwie.

Poprzedni artykułFranciszek Surmiński zginął w wypadku samochodowym
Następny artykułWout Van Aert: “Od pierwszego sektora było bardzo niebezpiecznie”
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments