Foto: Rally Cycling

Arvid de Kleijn (Rally Cycling) wygrał po finiszu z grupy La Route Adélie de Vitré.

Po rocznej przerwie kolarze stanęli na starcie La Route Adélie de Vitré. Francuski klasyk liczył niespełna 198 kilometrów i rozgrywany był na stosunkowo płaskich rundach wokół Vitré.

Na liście startowej mieliśmy jednego Polaka, a był nim Szymon Tracz (Team NIPPO-Provence-PTS Conti).

W pierwszą ucieczkę zabrali się: Valentin FERRON (TotalEnergies), Nickolas ZUKOWSKY (Rally Cycling) oraz Morten NORTOFT (Riwal Cycling Team). Ich maksymalna przewaga wyniosła prawie sześć minut.

40 kilometrów przed metą dojechali do nich Tony HUREL (St-Michel-Auber 93), Lorenzo ROTA (Intermarché-Wanty-Gobert), Nicolas PRODHOMME (AG2R Citroën Team), Francisco GALVAN (Equipo Kern Pharma), Emmanuel MORIN (Cofidis), Delio FERNANDEZ CRUZ (Delko) i Valentin TABELLION (Xelliss-Roubaix Lille Métropole). Jednak peleton nie dawał za wygraną i w ulewnym deszczu miał niespełna minutę straty.

25 kilometrów przed metą z czołówki na samotny atak zdecydował się Morin. Jednak jego akcja nie trwała zbyt długo. Peleton naciskał cały czas i dogonił harcowników na ostatniej rundzie.

O zwycięstwie zadecydował finisz z dużej grupy. Najszybszy okazał się Arvid de Kleijn (Rally Cycling). Kolejne miejsca zajęli Emmanuel Morin (Cofidis) i Jason Tesson (St Michel-Auber 93).

 

 

Poprzedni artykułRonde de l’Isard 2021: Johannes Staune-Mittet liderem po pięknej akcji
Następny artykułCRO Race 2021: Kooij wygrywa etap, Paterski czwarty
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments