BORA-hansgrohe / BettiniPhoto©2018

BORA-hansgrohe ogłosiła swój skład na Paryż-Roubaix. Znalazło się w nim kilka znajomych twarzy.

Oczywiście kolarzem, na którego będą zwrócone oczy większości obserwatorów Piekła Północy, jest Peter Sagan. Słowak był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem niemieckiej formacji podczas ostatnich dwóch edycji tego wyścigu. W 2018 wygrał po wspaniałym, kilkudziesięciokilometrowym odjeździe, a choć rok później jego występ był zdecydowanie mniej spektakularny, to i tak osiągnął niezły wynik – zajął 5. miejsce.

Wtedy jednak był jednym z najlepszych kolarzy w peletonie – dziś jego status jest już nieco inny, o czym mogą świadczyć nie tylko ostatnie wyniki, ale też to, że po sezonie odchodzi do TotalEnergies. Wciąż zdarzają mu się wielkie albo przynajmniej bardzo dobre dni, jednak jeśli najbliższa niedziela nie będzie jednym z nich, w roli lidera zastąpić może go Nils Politt – 2. zawodnik ubiegłorocznej edycji, który w tym roku, po słabszym roku 2020 zdaje się przebudzać.

Lider, niezależnie od tego, kto nim ostatecznie zostanie, będzie mógł liczyć na mocne wsparcie. W składzie ekipy znaleźli się bowiem także obyci z wyścigiem: Maciej Bodnar, Juraj Sagan i Daniel Oss, bardzo utalentowany i będący w świetnej formie Jordi Meeus, a także Maximilian Schachmann – kolarz świetnie radzący sobie w roli lidera, aczkolwiek dopiero debiutujący w Paryż-Roubaix.

Skład BORA-hansgrohe na Paryż-Roubaix 2021:

Maciej Bodnar, Jordi Meeus, Daniel Oss, Nils Politt, Juraj Sagan, Peter Sagan, Maximilian Schachmann

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments