fot. Movistar

Już jutro Alejandro Valverde pojawi się na starcie czteroetapowego wyścigu Giro di Sicilia. Będzie to pierwszy start 41-letniego zawodnika od jego feralnej kraksy podczas 7. etapu Vuelta a España.

Doświadczony „El Bala” zaledwie pięć tygodni temu przeszedł operację złamanego obojczyka. Dzięki swojej determinacji Valverde wraca do rywalizacji z myślą o zbliżającej się kampanii włoskich klasyków, w której kulminacyjnym punktem będzie monument Il Lombardia (9 października).

Oczywiście forma Hiszpana jest jedną wielką niewiadomą, dlatego też w imprezie odbywającej się na Sycylii pierwsze skrzypce w ekipie kierowanej przez Eusebio Unzué powinni grać: Marc Soler i Antonio Pedrero. O triumf etapowy może pokusić się będący w dobrej dyspozycji Davide Villella. Młodzi i gniewni: Einer Rubio i Abner González w razie niedyspozycji partnerów, powinni otrzymać okazję jazdy na własną rękę. Skład hiszpańskiej drużyny uzupełni bardzo doświadczony José Joaquín Rojas.

Skład zespołu Movistar Team w wyścigu Giro di Sicilia 2021:

Alejandro Valverde, Antonio Pedrero, José Joaquín Rojas, Marc Soler (wszyscy Hiszpania), Abner González (Portoryko), Einer Rubio (Kolumbia) oraz Davide Villella (Włochy).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments