Martin Svrček
fot. Deceuninck - Quick-Step

Utalentowany, 18-letni Martin Svrček zasili Wolfpack i od przyszłego roku będzie kolarzem Deceuninck – Quick-Step. Słowak rozpocznie reprezentować tą ekipę od lipca przyszłego roku, związał się 2,5-letnim kontraktem.

Martin Svrček to jeden z większych talentów swojego pokolenia. Tylko w tym roku wygrał 15 różnych etapów bądź wyścigów juniorskich, był w tym roku 8. w Mistrzostwach Europy ze startu wspólnego. To właśnie te zwycięstwa i imponujący sposób, w jaki wykorzystał swoje umiejętności w wyścigach etapowych, jednodniowych czy jeździe na czas, zwróciły uwagę uwagę jego nowej ekipy. Do tego czasu będzie jeździł w drużynie Biesse Carrera Continental w kategorii U23, gdzie będzie miał dobre warunki i szansę na to by krok po kroku się rozwijać.

Jestem niezmiernie szczęśliwy, ponieważ Deceuninck – Quick-Step to najlepsza drużyna na świecie. Nie spodziewałem się czegoś takiego, więc jest naprawdę super. Moim marzeniem było dostać się do World Touru, ale nie wyobrażałem sobie podpisania kontraktu z tym zespołem. Uwielbiam w tym składzie wszystko: atmosferę, ducha zwycięstw, historię, koszulkę, która zawsze wyróżnia się na tle peletonu. Jakie są moje cele? Chcę dać z siebie wszystko dla zespołu, aby się doskonalić, zdobywać doświadczenie, a potem zobaczymy, jak będzie. Ale wcześniej będę startował w serii wyścigów U23 z moim włoskim zespołem, aby przyzwyczaić się do długich wyścigów i wszystkiego, co to oznacza

— podsumowuje swój transfer Martin Svrček.

Dyrektor generalny formacji Deceuninck –  Quick-Step Patrick Lefevere z radością wita w zespole młody słowacki talent, przed którym stawiane będą początkowo dość niewielkie zadania, tak by mógł się wdrożyć w seniorskie kolarstwo i potwierdzić swój wielki talent.

Jesteśmy dumni, że Martin dołączy do nas w przyszłym roku i jesteśmy przekonani, że pokaże swój ogromny potencjał w naszym składzie. Śledzimy go od dłuższego czasu, ma dopiero 18 lat, ale już pokazał świetne wyniki. Chcemy pomóc Martinowi doskonalić się i zdobywać większe doświadczenie w zawodowym peletonie. Jesteśmy podekscytowani, że Martin zostanie członkiem Wolfpacka i nie możemy się doczekać, kiedy będzie z nami na wyścigach

— zakończył Patrick Lefevere.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments