Foto: © Getty Images

Pochodzący z Erytrei Merhawi Kudus po trzech sezonach jazdy dla zespołu Astana – Premier Tech zdecydował się na zmianę otoczenia. Kolejne dwa lata 27-letni zawodnik spędzi w barwach drużyny EF Education-Nippo.

Merhawi Kudus w trwającym jeszcze sezonie zanotował kilka wartościowych rezultatów. Erytrejski „góral” był w tym roku: drugi w klasyfikacji generalnej Adriatica Ionica Race, zajął piąte miejsce w Tour of Turkey oraz zakończył rywalizację w La Route d’Occitanie na ósmej lokacie w końcowej klasyfikacji.

Między innymi te wyniki, jak i występy Merhawiego Kudusa we wcześniejszych latach zaowocowały podpisaniem przez niego dwuletniej umowy z zespołem EF Education-Nippo.

Myślę, że ten zespół jest właściwym miejscem, aby odkryć mój pełny potencjał. Tutaj mogę osiągnąć więcej, ale nie mogę tego zrobić sam. Chciałbym wspierać innych kolarzy z drużyny, a także jeździć na własne konto. Moim największym marzeniem jest zwycięstwo etapowe podczas Tour de France

– powiedział Erytrejczyk w rozmowie z biurem prasowym swojego nowego pracodawcy.

Także szef amerykańskiej grupy – Jonathan Vaughters nie kryje zadowolenia z pozyskania do swoich szeregów Merhawiego Kudusa. Menedżer ekipy EF Education-Nippo opowiedział, o tym w jakiej roli widzi swojego przyszłego podopiecznego w 2022 i 2023 roku.

Chciałbym, aby skupił się on na walce o koszulki najlepszego „górala”, jak i o zwycięstwa etapowe. Merhawi dobrze radzi sobie, również w tygodniowych „etapówkach”. Jest, także świetnym kolarzem do pomocy zawodnikom, którzy mają ambicje walczyć w klasyfikacji generalnej Grand Tourów. Jest, to zawodnik, który może być w tej kluczowej 20-30 osobowej grupie na górskich etapach i być wsparciem dla lidera

– zakończył Vaughters.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments