Wczoraj zaledwie 1,1-kilometrowym etapem jazdy drużynowej na czas rozpoczął się wyścig Okolo jižních Čech / Tour of South Bohemia (2.2). Ekipa Voster ATS Team uplasowała się na szóstej lokacie.

Najlepsi na trasie otwierającej „drużynówki” okazali się Holendrzy reprezentujący zespół VolkerWessels Cyclingteam. Dwie sekundy wolniej 1100 metrów trasy pokonali zawodnicy drużyny Novo Nordisk Development, w barwach której jechał 21-letni Przemysław Kotulski. Miejsce na ostatnim stopniu podium zajęli Belgowie z młodzieżowego zespołu Lotto Soudal U23.

Cztery sekundy do zwyciezców stracili zawodnicy drużyny Voster ATS Team, co dało naszej drużynie szóste miejsce. Druga polska ekipa, która startuje w wyścigu Okolo jižních Čech / Tour of South Bohemia (2.2) – „Region Warmii i Mazur” była dziewiętnasta i pojechała wolniej od triumfatorów z zespołu VolkerWessels Cyclingteam o dziewięć sekund. Ściganie w południowej części regionu Bohemii potrwa do niedzieli.

Poprzedni artykułTrentino 2021: Zapowiedź trzeciego dnia mistrzostw Europy
Następny artykułWielkie ściganie w Gran Fondo Poznań
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.