fot. Gran Fondo Poznań

Prawie 1000 uczestników jest na listach startowych debiutanckich zawodów Gran Fondo Poznań, które odbędą się już w najbliższą niedzielę. W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej poznaliśmy szereg szczegółów dotyczących rywalizacji kolarzy amatorów.​

Już 12 września, po raz pierwszy, rywalizacja kolarzy szosowych  cyklu Gran Fondo Series, zawita do Poznania. Dla uczestników przygotowano aż 3 trasy:

• Gran Fondo – 113 km
• Medio Fondo – 67 km
• Family Fondo – 30 km

W pierwszej kolejności – o godz. 8:00 – wystartują uczestnicy najdłuższego dystansu Gran Fondo. Kolarze rozpoczną swoje zmagania spod Stadionu Miejskiego przy ul. Bułgarskiej.

Jedną z wielu atrakcji Gran Fondo Poznań jest możliwość ścigania po drogach wyłączonych z ruchu

– przekonuje Michał Drelich – dyrektor Gran Fondo Poznań.

– Przygotowana trasa jest płaska i szybka, ale jednocześnie bardzo bezpieczna. Kolarze będą rywalizować zarówno w Poznaniu oraz po drogach powiatów poznańskiego, szamotulskiego i nowotomyskiego. Spore wrażenie na kibicach wywoła również widok jednakowo ubranego peletonu, bowiem w pakiecie startowym każdy z zawodników otrzymuje profesjonalną koszulkę kolarską

– podkreśla.

Piętnaście minut po uczestnikach najdłuższego dystansu wystartują zawodnicy z Family Fondo. To idealny dystans dla osób, preferujących rekreacyjne, krótkie odcinki, które mogą na przykład pokonać w gronie całej rodziny.

O godz. 8:30 rywalizację rozpoczną kolarze z Medio Fondo. Na tym dystansie zobaczymy, między innymi, Jacka Jaśkowiaka, Prezydenta Poznania. W tym przypadku do pokonania będzie 67 kilometrów.

– _Przykład idzie z góry

– powiedział Jędrzej Solarski, wiceprezydent Poznania.

– Kochamy sport i dbamy o tężyznę fizyczną. Aktywność sportowa przydaje się w codziennej pracy. Moją największą słabością jest tenis ziemny, jak najczęściej staram się również biegać. Wychodząc na ulice Poznania można zresztą zobaczyć jak duża liczba mieszkańców jeździ na rowerze, biega czy korzysta z boisk sportowych

– podkreślił Solarski

W gronie osób startujących w zawodach Gran Fondo Series można też za
każdym razem spotkać aktorów, dziennikarzy, polityków czy
sportowców. Ambasadorami rywalizacji byli już, między innymi, aktorzy
Joanna Jabłczyńska oraz Jakub Wesołowski. W peletonie z amatorami
ścigali się również byli zawodowcy: Zenon Jaskuła czy Piotr
Wadecki. W debiutanckich zawodach w Poznaniu wystartuje zaś Piotr Zelt,
aktor teatralny i filmy, który zdecydował się na udział w dystansie
Medio Fondo. Dla popularnego aktora, będzie to już kolejny start w
szosowym klasyku dla amatorów.

– Gran Fondo Series należy do moich ulubionych wyścigów kolarskich_ – powiedział Piotr Zelt – aktor teatralny i filmowy.

– Niestety nie udało mi się wystartować w tegorocznej edycji w Gdyni, dlatego z największą radością szykuję się na wyścig w Poznaniu. Organizacja jest zawsze na najwyższym poziomie, impreza jest świetnie zabezpieczona, a do tego jest fantastyczna atmosfera. Możemy sobie mówić, że jest to wyścig amatorski, że robimy to dla siebie, ale rywalizacja jest wpisana w wyścig. Na tym to polega, by się sprawdzać i zrobię wszystko, by osiągnąć jak najlepszy rezultat_ – obiecał Zelt

W przededniu startu dorosłych kibice będą mogli dopingować najmłodszych kolarzy rywalizujących w zawodach Gran Fondo Kids. Dzieci i młodzież będą miały do dyspozycji trasy o długości od 900 do 3600 metrów poprowadzone dookoła Stadionu Miejskiego. Na mecie wszystkim uczestnikom zostaną wręczone pamiątkowe medale. Przez cały
weekend w miasteczku kolarskim przygotowano masę atrakcji dla kibiców, między innymi, strefę Expo, gdzie szereg wystawców zaprezentuje najnowsze kolekcje sprzętu sportowego.

Więcej informacji na WWW.GFSERIES.PL

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Mario
Mario

Ile to kosztuje? Tego nie piszecie a to bardzo ważne dla tych co by chcieli brać udział w kolarstwie amatorskim w Poznaniu.

Marcin
Marcin

Drobne 270 zł. Tyle co nic, nieprawdaż 🙂

jurek
jurek

Jestem mieszkańcem okolic Poznania. Od kilku lat zwracam uwagę na informacje (tablice) informujące o zamknięciu tras na okoliczność wyścigu.
Tak się składa że ten wyścig paraliżuje ,dosłownie życie znacznej części mieszkańców okolicy.
Ale jakoś organizatorom nie przyszło do głowy przez te lata by na afiszach informujących o zamknięciu dróg . PRZEPROŚIĆ za utrudnienia.
Bo niby poco ?