Bardzo mocny skład na domowe mistrzostwa świata wystawią Belgowie. Zarówno w wyścigu ze startu wspólnego jak i w jeździe indywidualnej na czas męska część ichniej reprezentacji będzie w ścisłym gronie faworytów do walki o medale.

Mistrzostwa Świata Flandria 2021 zaplanowane są na 19-26 września. Na starcie stanie czołówka światowego kolarstwa, a wśród nich w 8-osobowym zestawieniu u panów i 6-osobowym u pań do rywalizacji przystąpią gospodarze, czyli Belgowie.

Wielkim faworytem wydaje się być Wout van Aert, acz niewątpliwie niejeden ekspert będzie przewidywał solowy atak po złoty medal Remco Evenepoela. Groźne będą także “drugie noże” belgijskiej reprezentacji, bowiem ciężko przejść obojętnie obok takich nazwisk jak Yves Lampaert, Victor Campenaerts czy Jasper Stuyven. Jedynym pomocnikiem w męskim zestawieniu wydaje się być El Tractor, czyli Tim Declerq. Oby Belgowie przemyśleli błędy sprzed lat i tym razem powalczyli o medale, a nie liczną obecność tuż za nimi.

W jeździe indywidualnej na czas wydaje się, że gospodarzy stać nawet na dwa krążki. Barwy reprezentacyjne przyodzieją bowiem Wout van Aert i Remco Evenepoel. Jeśli ten drugi wróci do zdrowia to wydaje się, że będzie jednym z głównych faworytów przed własną publicznością.

Także i u pań gospodarze nie mogą narzekać na ciekawość składu. Takie renomowane nazwiska jak Lotte Kopecky czy Jolien d’Hoore z pewnością spróbują nawiązać walkę faworyzowanymi Holenderkami.

Zaprezentowano też skład na wyścigi młodzieżowe, a w nich także można spodziewać się niejednego medalu dla Belgów. Starczy powiedzieć, że wśród juniorów na starcie stanie Cian Uijtdebroeks.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments